reklama

Sparta prodala brankáře Staňka do Evertonu

Jindřich Staněk přestoupil do Evertonu Jindřich Staněk přestoupil do Evertonu autor: Oficiální web Evertonu F.C.
Sedmnáctiletý brankář Jindřich Staněk přestoupil z pražské Sparty do Evertonu.

Londýn - Sedmnáctiletý brankář Jindřich Staněk přestoupil z pražské Sparty do Evertonu. Talentovaný fotbalista podle internetových stránek aktuálně šestého týmu anglické ligy podepsal v novém působišti smlouvu na dva a půl roku, dohodu potvrdila na svém webu také Sparta.

"Everton Jindru sledoval naživo několikrát během podzimu a pak ho pozvali před Vánocemi na stáž, po které se zástupci klubu ve svém rozhodnutí utvrdili. Věříme, že se dokáže i v tvrdé konkurenci na Ostrovech prosadit," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest Group.

Přestupní částku kluby nezveřejnily. Podle serveru Daily Star by měl Everton za mladého gólmana zaplatit 200 tisíc liber (asi 6,7 milionu korun), to však Kolář popřel. "Částky, o nichž se spekuluje, se vůbec nezakládají na pravdě," uvedl.

Staněk byl na podzim na Letné třetím brankářem, tuto roli však pro jaro převzal Milan Švenger, který už se Spartou odcestoval na soustředění do Španělska. Staněk za áčko nastoupil jen v přípravě, jinak chytal za rezervu v ČFL a juniorku.

reklama