Sparta prohrála i s Doněckem, ale slaví návrat Huška

26. 1. 2011 16:00
Záložník se vrací po těžkém zranění kolena
Kweuke nastoupil s kapitánskou páskou.
Kweuke nastoupil s kapitánskou páskou. | Foto: Reuters

Dubaj - Poslední šesté místo obsadili na turnaji Match World Cup v Dubaji fotbalisté pražské Sparty. V posledním zápase o páté místo nestačili na ukrajinského mistra Šachťar Doněck a podlehli 1:2. Událostí zápasu ze sparťanského pohledu tak byl návrat záložníka Luboše Huška, který se na trávníku v ostrém zápase objevil téměř po roce.

"Opravdu moc hezký pocit, zase vyběhnout na hřiště ve sparťanském dresu. Moc mi to chybělo," uvedl Hušek, který se vyléčil po těžkém zranění kolena, na webových stránkách Sparty. Ve 45. minutě defenzivního záložníka vystřídal Abena.

Trest pro Keriče. Liberec ho přeřadil do B-týmu
Sparta podlehla i Petrohradu, bude hrát o páté místo

Všechny branky utkání padly už v první půli. Sparta hrající prakticky v optimální sestavě zaspala začátek a po osmi minutách hry poslal ukrajinský tým, v jehož sestavě byl i bývalý sparťan Tomáš Hübschman, do vedení Douglas Costa. Za dalších šest minut pak zvýšil Adriano.

Sparta se postupem času dostala do hry a nejvíce hrozil mladý Václav Kadlec. Nejdříve hlavičkoval do břevna a těsně před poločasovou přestávkou snížil.

Ve druhé půli mohl vyrovnat kamerunský střelec Leo Kweuke, který nastoupil s kapitánskou páskou, ale ve velké příležitosti netrefil branku. Kouč Jozef Chovanec turnaj plný porážek nehodnotil negativně. Naopak kvitoval, že zápasy s kvalitními soupeři dobře zapadly do přípravy letenského týmu.

„Letěli jsme sem s vědomím, že únava hráčů nás může stát výsledky. Kromě zápasů nadále tvrdě trénujeme. Soustředění v Emirátech spojené s účastí na turnaji představuje vlastně mezičlánek mezi pobytem na horách ve Špindlerově Mlýně a herním kempem ve Španělsku," zdůraznil Chovanec na klubovém webu.

Sparta Praha - Šachtar Doněck 1:2 (1:2)
Branky: 45. Kadlec - 8. Douglas Costa, 14. Adriano
Sestava Sparty: Zítka (46. Blažek) - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamić - Sionko (71. Kadeřábek), Hušek (45. Abena), Vacek (88. Třešňák), Matějovský, Kadlec - Kweuke.