Sparta prohrála v Hradci Králové, rozhodl pokutový kop

24. 2. 2012 22:07
Letenský tým poprvé ztratil na půdě soupeře
Martin Hašek
Martin Hašek | Foto: Eduard Erben

Hradec Králové - Fotbalová Sparta poprvé v letošním ročníku Gambrinus ligy ztratila body na hřištích soupeře. V Hradci Králové podlehla 0:1, když o výsledku rozhodla proměněná penalta Východočechů.

Hradec dokázal Spartu doma porazit podruhé v řadě. Hosté v hodně kombinované sestavě podali velmi špatný výkon a rozhodně nepotěšili nového generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka.

Druhý Liberec se lídrovi ligy může v případě sobotního vítězství nad Příbramí přiblížit na rozdíl pouhých tří bodů.

VIDEO Tvrdý trest pro Ondřejku. Bude stát šest zápasů
Sparta koupila následovníka Bonyho. Liberec Kamerunce

V sestavě Sparty se objevili mladíci Frýdek s Kadeřábkem, v zálože nahradil distancovaného Marka Matějovského Hušbauer. A právě absence obyklého tvůrce hry a kapitána byla na hře letenských nejvíc znát.

Hosté sice měli mírnou převahu, velké problémy ale měli s finální fází. Po osmnácti minutách navíc musel zraněného útočníka Keriče vystřídat Grajciar.

Hradečtí poznali, že Sparta je tentokrát k poražení a do druhé půle vlétli ve velkém stylu. Nejprve po chybě Sionka postupovali dva na jednoho Štěpán se Zeleným. Tentokrát ještě akci zastavil brankář Švenger.

V 52. minutě ovšem přišel rozhodující moment. Štěpán znovu unikl hostující obraně, po střetu s Vidličkou spadl ve vápně a rozhodčí neváhal s nařízením penalty. Sparťanskému bekovi navíc udělil červenou kartu.

Penaltu bezpečně proměnil Dvořák střelou do středu branky. Votroci už hubené vítězství bez sebemenších problémů ubránili a v boji o záchranu získali velmi důležité tři body.

18. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 53. P. Dvořák z pen. Rozhodčí: Zelinka - Kocián, Hájek. ŽK: Černý, Poděbradský, Mrázek - Holek, Kadeřábek. ČK: 52. Vidlička (Sparta). Diváci: 6300.

Hradec: Koubek - Plašil, Fukal, Pávek - Poděbradský, Janoušek, Klapka (40. P. Dvořák), Zelený - Černý (90. Šisler), Mrázek, Štěpán (81. Malinský). Trenér: Kotal.

Sparta: Švenger - Vidlička, Jarošík, Zápotočný, Frýdek (82. Slepička) - Kadeřábek, Holek, Hušbauer, Sionko (60. Juhar) - Kerič (18. Grajciar), Kweuke. Trenér: Hašek.