7. 5. 2009 20:12
Semifinále Poháru ČMFS: Sparta - Teplice 1:0
Teplice se proti Spartě neprosadily
Teplice se proti Spartě neprosadily | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté pražské Sparty zvítězili ve čtvrtečním prvním zápase semifinále Poháru ČMFS na domácím hřišti s Teplicemi 1:0 a vytvořili si tak nadějnou pozici do odvety.

Jedinou branku utkání vstřelil v závěrečných minutách pravý obránce Ondřej Kušnír.

Oba vzájemné zápasy skončily v letošním ročníku Gambrinus ligy bezbrankovou remízou a ani tentokrát se dlouho nezdálo, že by se na tomto scénáři mohlo cokoliv měnit.

Sparta měla sice od úvodních minut územní převahu, jenže do žádné výrazné příležitosti se nedokázala dlouho dostat.

Diváky v Axa Aréně tak na začátku přiměla k potlesku, jen spolupráce Vacka s Kuličem, po které však zakončující Zeman trefil jen bránícího obránce soupeře.

Obhájce domácí trofeje se snažil zahrozit i díky střelám ze střední vzdálenosti, jenže dlouho nedokázal trefil prostor mezi třemi tyčemi. Po sérii nepřesných pokusů protáhl gólmana Grigara až Kamil Vacek.

Teplice čekaly na svou příležitost a dočkat se mohly v závěru první půle. Unikajícího Mahmutoviče však zastavil na poslední chvíli až Tomáš Řepka.

Kapitán domácích se však při obranném zákroku zranil a musel být vzápětí střídán Huberem.

Výhru trefil až v závěru Kušnír

Nepříliš atraktivní hru oživil po přestávce až střídající Bonny Wilfried.

Útočník z Pobřeží Slonoviny poslal hned po dvou minutách svého pobytu na hřišti před branku nebezpečný centr, který musel odvracet až stoper Lukáš.

Ve chvíli, kdy hlasatel na stadionu oznámil návštěvu 1308 diváků, mohli udeřit opět hosté. Agilní Mahmutovič se protáhl až k brankáři Blažkovi, ovšem na jeho přihrávku dobíhající Mareš nedosáhl.

Blízko branky byl pak i třináct minut před koncem Štěpán Vachoušek. K tomu se dostal míč po odvráceném rohovému kopu a jeho následnou z voleje musel zneškodnit až pohotovým zákrokem Blažek.

Když už se zdálo, že zápas skončí třetí bezbrankovou remízou v sezoně, napodobila Sparta svůj úspěšný závěr z duelu proti Baníku a rozhodla.

Osm minut před koncem se odhodlal k odvážnému sólu Ondřej Kušnír, narazil si s Vackem a nadvakrát překonal i brankáře Grigara.

Rozradostněné diváky mohl vzápětí ještě více potěšit Holenda, ovšem jeho hlavička skončila jen na břevně. Odveta se uskuteční příští týden v Teplicích.