Sparta se proti týmu trenéra Holoubka neprosadila. S Ružomberokem remizovala bez branek

Aktualizováno 27. 6. 2018 19:34
Letenští byli v utkání proti Ružomberoku aktivnější, ale gólu se nedočkali.
Sparta příprava
Sparta příprava | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Sparty Praha remizovali v posledním přípravném utkání před odjezdem na soustředění se slovenským Ružomberokem, který vede jejich bývalý trenér David Holoubek, bez branek.

"Já jsem spokojený. Vážně máme těch 14 dní velice těžkých, bylo to cítit i na hřišti. Asi každý viděl, že hráči byli neskutečně unaveni. Včera jsme měli těžký silový trénink," řekl novinářům sparťanský kouč Pavel Hapal.

"Určitě jsme chtěli vyhrát, to neříkám, že ne. Myslím, že v druhém poločase se to možná blížilo k nějakému lepšímu výsledku, než je remíza. Ale momentálně to není podstatné," dodal.

Za Spartu poprvé nastoupila nejnovější posila stoper Uroš Radakovič, který odehrál oba poločasy. "Máme problém se stopery, protože nám chybí ještě Štetina. Ale věřím, že už do soustředění bude v pořádku. Z toho důvodu jsme po domluvě s hráčem nechali hrát Uroše 90 minut," uvedl Hapal.

Pátý celek uplynulé sezony české ligy byl v duelu s šestým týmem slovenské nejvyšší soutěže aktivnější, ale do vyložených šancí se dostával těžko. Sparťané se dvakrát dožadovali penalty, ale sudí Berka ji neodpískal. V druhém poločase Letenští stupňovali převahu, k vítěznému gólu to však nevedlo. Neprosadili se ani v závěru hlavičkující Mustedanagič a Dao.

Souboj s Ružomberokem byl pro Spartu třetím zápasem letní přípravy. V minulém týdnu dvakrát hráli s dalším slovenským celkem Trenčínem, kterému nejprve podlehli 1:2 a pak zvítězili 4:2. Další duel čeká Pražany už na soustředění v Rakousku proti Celticu Glasgow.

"Samozřejmě to bude velmi dobrá prověrka. Těchto 14 dní jsme věnovali vyloženě hrubé přípravě, teď už budeme přecházet do té herní," uvedl Hapal, který věří, že na soustředění už bude mít k dispozici marody.

"Jsou to spíš takové lehké šrámy hlavně z předchozích sezon. Štetina má problémy se zadním stehenním svalem, u Wiesnera to byl úraz. Ben Chaim má něco s podkolenní šlachou, ale nemělo by to být nic složitějšího. Uvidíme, co Venca Kadlec, který se s mužstvem ještě nezapojil. Má svůj program. Ale už to také vypadá daleko lépe," dodal Hapal.

Plzeň znovu neprohrála

Fotbalisté Plzně vyhráli bez inkasovaného gólu i třetí zápas v rámci letní přípravy. Po vysokých triumfech 7:0 a 6:0 nad divizními celky Doubravkou a Klatovy dnes úřadující český mistr zvítězil 2:0 nad druholigovým Sokolovem, který vede bývalý kapitán Viktorie Pavel Horváth.

Plzeň se dostala do vedení už ve třetí minutě, kdy samostatný únik zakončil přízemní střelou do sítě nejlepší střelec minulé ligové sezony Michael Krmenčík. Pojistku přidal v polovině druhé půle Aleš Čermák. Míč do branky dorazil poté, co Marek Bakoš trefil z přímého kopu tyč. Na druhé straně sokolovský Voleský napálil jen brankovou konstrukci.

Další přípravný duel sehraje Plzeň o víkendu proti rovněž druholigovým Českým Budějovicím.

Sparta Praha - Ružomberok 0:0

Sparta - I. poločas: Nita - Frýdek, Kaya, Radakovič, Čivič - Kulhánek - Stanciu, Kanga, Ristič, Plavšič - Tetteh. II. poločas: Nita - Chvátal, Radakovič, Costa, Čivič - Dao, Mandjeck, Ristič, Mustedanagič, Vatajelu - Pulkrab. Trenér: Hapal.

Sokolov - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Branky: 3. Krmenčík, 68. Čermák.

Sestava Plzně:

I. poločas: Hruška - Havel, Řezník, Pernica, Limberský - Ekpai, Hrošovský, Procházka, Kopic - Řezníček, Krmenčík.

II. poločas: Šiman - Petržela, Řezník, Limberský, Kovařík - Štursa, Hořava, Čermák, Navrátil - Chorý (74. Krmenčík), Bakoš. Trenér: Vrba.

FK Teplice - Ústí nad Labem 1:2 (0:0)

Branky: 84. Vondrášek - 54. Leibl, 68. Matějka.

Sestava Teplic:

I. poločas: Diviš - Dressler (45. Vondrášek), Ljevakovič, Čmovš, Krob - Soungole, Kodeš - Rezek, Žitný, Luts - Hora.

II. poločas: Diviš - Vondrášek, Kodeš, Král, Šimeček - Trubač, Soungole - Kodad, Šup, Diaz - Červenka. Trenér: Šmejkal.

Sigma Olomouc - Třinec 2:3 (2:2)

Branky: 16. a 17. Hála - 39. Buchvaldek, 42. Dedič, 54. Hejný.

Sestava Olomouce: Mandous - Sladký, Štěrba, Jemelka, Hýbl (46. Zmrzlý) - Zahradníček, Texl, Kalvach, Hála - Manzia, Dvořák (32. Matoušek).

Olomouc - Hradec Králové 3:0 (2:0)

Branky: 12. a 40. Houska, 70. Moulis.

Sestava Olomouce: Buchta - Surzyn, Kotouč, Polom, Vepřek - Moulis, Spáčil (46. Zifčák), Houska (68. Spáčil), Falta - Baďura (46. Zlatohlávek), Yunis (76. Baďura). Trenér: Jílek.

Vlašim - Dukla Praha 1:4 (1:1)

Branky: 3. Fotr - 36. a 78. Bezdička, 68. Koreš, 81. Holík.

Sestava Dukly:

I. poločas: Rada - Douděra, Ostojič, Chlumecký, Podaný - Tetour, Brejcha, Koval - Vopat, Holenda, Bezdička.

II. poločas: Rada - Preisler, Šimek, Bezpalec, Miloševič - Kozel, Hanousek, Holík - Koreš, Schranz, Vlček (75. Bezdička). Trenér: Drsek.

Trnava - 1. FC Slovácko 4:2 (2:0)

Branky: 12. Grendel, 31. Vlasko z pen., 80. Sloboda, 89. Greššák - 55. Hofmann, 65. Kubala.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Daněk - Reinberk, Krejčí, Hofmann, Kadlec - Rezek, Tischler, Daníček, Sadílek, Navrátil - Petr.

II. poločas: Trmal - Juroška, Šimko, Hofmann (70. Tkáč), Divíšek - Kohút, Machalík, Daníček, Hellebrand, Navrátil (65. Vasiljev) - Kubala. Trenér: Kordula.