reklama

Sparta se v semifinále poháru utká s Jabloncem, Plzeň vyzve Boleslav

Poslední vzájemný duel Sparty a Jablonce vyhráli Letenští na začátku března 2:1. Poslední vzájemný duel Sparty a Jablonce vyhráli Letenští na začátku března 2:1. autor: Milan Kammermayer
Ve čtvrtek bylo rozlosováno semifinále domácího fotbalového poháru. Sparta v něm vyzve Jablonec, Viktoria Plzeň Mladou Boleslav.

Praha - Ve čtvrtek bylo rozlosováno semifinále domácího fotbalového poháru. Sparta, která ve středu vyřadila Liberec, narazí na Jablonec, úřadující ligový šampion a lídr Viktoria Plzeň zase jde na ambiciózní Mladou Boleslav.

První zápasy by se měly hrát už v následujícím týdnu, ale protože Sparta příští a přespříští čtvrtek hraje čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem, není zatím jisté, kdy se její duely s Jabloncem odehrají a kdo za Letenské bude hrát.

"Samozřejmě jsme rádi, že jdeme dál, ale upřímně řečeno, postup je pro nás v nabitém programu velkou komplikací. Do semifinále klidně nastoupíme s juniorkou," uvedl ve středu po vyhraném čtvrtfinále s Libercem Zdeněk Ščasný.

"S termíny to bude složité, ještě tam máme odložený zápas s Duklou. Ale myslím, že to vymyslíme," řekl zástupce Sparty Rudolf Baťa. "Není to komplikace jen pro Spartu, ale i pro nás, protože jsme počítali s termínem na příští týden," přidal sportovní ředitel severočeského klubu Ivan Horník.

"Respektujeme, že je Sparta posledním českým zástupcem v pohárech, takže jí musíme vyjít vstříc a budeme jí držet palce, aby postoupila dál," uvedl Horník.

Jablonec v minulém ročníku na cestě do finále vyřadil Spartu ve čtvrtfinále a bez šance není ani teď. Letenský celek se totiž po postupu přes obhájce trofeje z Liberce netajil tím, že kvůli nabité termínové listině možná nasadí hráče z juniorky. "To jsou jen spekulace. Navíc Sparta může i tak postavit tým konkurenceschopný všem soupeřům z ligy," řekl Horník.

Mladá Boleslav si právě kvůli nabitému programu přála Spartu, nakonec ji však čeká vedoucí tým ligy Plzeň. "Jednak mají našlapaný program a také by to pro naše diváky bylo zajímavější. Neříkám, že s Plzní to nebude, ale v našem mužstvu je spousta sparťanů a bylo by to pro ně pikantní. Plzeň je každopádně velký favorit," řekl sportovní sekretář Vladimír Rosenberger.

Viktoria, která na podzim v lize porazila Mladou Boleslav 1:0, přistoupila k losu pragmaticky. "Vybraného soupeře jsme neměli, chtěli jsme hlavně hrát první zápas venku a to se nám splnilo, takže jsme spokojení," prohlásil sportovní ředitel vedoucího celku ligy František Mysliveček.

Los semifinále MOL Cupu, fotbalového poháru FAČR:

FK Jablonec - Sparta Praha, FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň.

5. dubna: 15:00 Mladá Boleslav - Plzeň (ČT sport),

14. dubna: 17:30 Plzeň - Mladá Boleslav (ČT sport).

Utkání Sparty s Jabloncem se však budou hrát v náhradním termínu, závislém na výsledku pražského celku ve čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem. Ze stejných důvodů bude posunut i termín finále.

reklama