Sparta si v přípravě zastřílela, posily daly tři góly

Osvěžující se Costa Nhamoinesu.
Mezi střelce se zapsaly i dvě nové posily, Kehinde Fatai...
... a Marcus Steinhöfer.
Další góly přidali Bořek Dočkal z penalty, Michal Breznaník a ve druhém poločase Ladislav Krejčí (vlevo).
"Zápas měl dva rozdílné poločasy. Mužstvo sice nastoupilo v tomto složení poprvé, ale mělo to tvář, kvalitu. Po přestávce to utrpělo střídáním, a i když jsme nějaké šance měli, tak to zdaleka tak dobré nebylo," shrnul zápas domácí trenér Zdeněk Ščasný.
Aktualizováno 2. 7. 2015 20:41
Sparta si ve svém úvodním přípravném utkání pro nadcházející sezonu poradila s Třincem. Nasázela mu pět branek. To Mladé Boleslavi vstup do sezony nevyšel.

Praha - Fotbalisté Sparty v úvodním utkání letní přípravy porazili druholigový Třinec 5:0. Mezi střelce se zapsaly i dvě nové posily Kehinde Fatai a Marcus Steinhöfer, další góly přidali Bořek Dočkal z penalty, Michal Breznaník a ve druhém poločase Ladislav Krejčí. Druhé utkání, ve kterém za letenský celek nastoupili hráči z juniorského týmu, skončilo 1:1.

"První zápas měl dva rozdílné poločasy. Mužstvo sice nastoupilo v tomto složení poprvé, ale mělo to tvář, kvalitu. Po přestávce to utrpělo střídáním, a i když jsme nějaké šance měli, tak to zdaleka tak dobré nebylo," shrnul zápas trenér Zdeněk Ščasný. "Ale byl to první zápas, takže jsem nic extra nečekal, a počítám, že výkon půjde výš," dodal.

Sparta nastoupila v novém rozestavení se třemi obránci a dvěma útočníky, na hrotu se pohybovali Afričané Litsingi s Fataiem. "Rozhodl jsem se šetřit Brabce, takže obrana bude určitě jiná. Ale Costu jsme otestovali na postu, kde by mohl hrát. A Mareček tam zaskočil, protože tam v minulosti hrál," vysvětlil Ščasný,

Z posil byl svými náběhy za obranu nebezpečný zejména Nigerijec Fatai. Už ve 2. minutě zahodil velkou šanci, když běžel sám na brankáře, ale přestřelil. Při další podobné šanci už nezaváhal. Naopak další nový útočník Paixao, který dostal šanci ve druhé půli, žádnou ze svých příležitostí nevyužil.

"Nemá smysl se k posilám nějak detailně vyjadřovat. Věděli jsme, co od nich čekáme, a měli jsme je odsledovaný," uvedl Ščasný. "Navíc jde o první zápas a každý hráč snáší zátěž v přípravě jinak. Rozhodně ale zvýšili konkurenci a to je dobře," dodal.

Boleslav padla, Brno hrálo dvakrát

Další přední český klub tak úspěšný nebyl. Mladá Boleslav nestačila na rumunský tým Targu Mureš a prohrála 0:2. Oba góly hostů zařídil útočník Brandan.

Zbrojovka Brno pak podobně jako Sparta dnes sehrála dva přípravné duely a oba skončily výsledkem 1:0. První ale vyhrál díky brance Pázlera Hradec, druhý po trefě Briganta brněnský klub.

Přípravná fotbalová utkání:

Mladá Boleslav - Targu Mures 0:2 (0:2)

Branky: 11. a 20. Brandan.

Sparta Praha - Třinec 5:0 (4:0)

Branky: 25. Fatai, 37. Steinhofer, 43. Dočkal (z penalty), 45. Breznaník, 84. Krejčí.

Sestava Sparty: Štěch - Mareček (46. Brabec), Polom, Costa - Steinhöfer (59. Chvátal), Vácha (46. Konaté), Hušbauer, Dočkal (46. Shala), Breznaník (46. Krejčí) - Litsingi (70. Mareček), Fatai (46. Paixao). Trenér: Ščasný.

Sparta - Třinec 1:1 (1:0)

Branky: 20. Juliš - 78. Kamenčík.

Sestava Sparty:

I. poločas: Miller - Chvátal, Piško, Sulovský, Těžký - Kulhánek, Kitanovič, Jánoš, Shala, Konaté - Juliš.

II. poločas: Miller (68. Zavadil) - Čavoš, Matoušek, Hájek, Moravec - Hovorka, Šíma, Fernandez, Doupal, Jánoš - Juliš

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)

Branka: 86. Pázler.

Sestava Brna: Hladký - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Vávra (73. D. Pospíšil), Zavadil, Lacko, Michal Škoda (68. Čtvrtníček) - Zoubele - Chrien. Trenér: Kotal.

FC Hradec Králové - Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)

Branka: 43. Brigant.

Sestava Brna: Doležal - Fall, Malík, Šural, Lutonský - Moukanza, Weber, Pospíšil - Čtvrtníček, Brigant, Klán. Trenér: Kotal.