Sparta v Jablonci otočila, rozhodl ´centr´ Matějovského

30. 11. 2013 22:05
Letenští zakončili podzimní část sezony další výhrou a nepoznali v lize ani jednou hořkost porážky.
Radost sparťanských fotbalistů.
Radost sparťanských fotbalistů. | Foto: CPA Eduard Erben

Jablonec - Ani v 16. kole Gambrinus ligy nepoznala pražská Sparta hořkost porážky. V divokém a velmi zajímavém šlágru soutěže zvítězila na hřišti Jablonce 3:2. Tabulku tak vede před Plzní o osm bodů, Západočeši však mohou v neděli ztrátu snížit, když doma porazí Příbram.

Domácí brzy prohrávali, když nechali na malém vápně trestuhodně neobsazeného Davida Lafatu, jenže ještě v první půli skóre otočili. Po útocích z levé strany se přesnými střelami prosadili dvacetiletý Kubista a reprezentant Vaněk.

Hubník napálil bombou břevno

Spartě ale ve druhé půli daroval vyrovnání špatnou rozehrávkou Čížek. Dočkal poté skvěle vyřešil rychlý brejk, přihrál Krejčímu, který levačkou pálil přesně. Rozhodující gól pak trefil nepovedeným centrem střídající Marek Matějovský.

Jablonečtí předvedli výborný výkon a v závěru mohli vyrovnat, Hubník však bombou z úhlu trefil spojnici břevna a tyče. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí stoper Beneš, což Severočechům zkomplikovalo snahu o závěrečný tlak.

Matějovský: Nemám důvod k radosti

"Chtěl jsem to dát před bránu a spadlo to tam, takové góly padají," uvedl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi Matějovský, který ale veledůležitý gól příliš neslavil.

"V posledních týdnech tady nemám moc důvodů k radosti, protože nehraju. Co k tomu říct, nepřísluší mi to komentovat. Byl to pro nás vyvedený podzim, ale ještě nám to nic nezaručuje," dodal bývalý sparťanský kapitán, jenž ani na trávníku po zápase neslavil s fanoušky výhru.

Trenér Jablonce Roman Skuhravý byl z výsledků hodně zklamaný, ovšem potěšil ho výkon jeho svěřenců.

"Dneska jsme se porazili sami, utkání bylo zrcadlem celého podzimu. Jsem zklamaný, ale výkon mě nabíjí obrovskou energií. Všem slibuji, že o Jablonci ještě uslyší. Jdeme po třetím místu, budeme na jaře daleko silnější," předpověděl kouč Baumitu.

16. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Sparta Praha 2:3 (2:1)

Branky: 15. Kubista, 25. Vaněk - 4. Lafata, 58. Krejčí, 78. Matějovský. Rozhodčí: Příhoda - T. Kovařík, Arnošt. ŽK: Beneš - Costa, Vácha. ČK: 86. Beneš. Diváci: 3553.

Jablonec: Valeš - Zoubele, Beneš, Rossi, Čížek - Kubista, Loučka - Vaněk (88. Vukadinovič), Piták (76. Kopic), Novák (85. Třešňák) - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Holek, Brabec, Costa - Vácha, Mareček (57. Bednář) - Dočkal, Hušbauer (77. Matějovský), Krejčí (89. Přikryl) - Lafata. Trenér: Lavička.

1. Sparta 16 13 3 0 41:11 42
2. Plzeň 15 10 4 1 35:12 34
3. Teplice 16 8 4 4 35:19 28
4. Dukla 16 7 6 3 19:13 27
5. Liberec 15 7 4 4 15:17 25
6. Mladá Boleslav 15 6 5 4 28:19 23