Sparta v poháru zvítězila. Výhru zařídil Jeslínek

30. 4. 2008 19:10
Bohemians Praha - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Pohár ČMFS měl na programu první semifinále.
Pohár ČMFS měl na programu první semifinále. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Sparta Praha si do odvety semifinále domácího poháru veze výhru, když v úvodním utkání s druholigovými Bohemians uspěla na hřišti v Horních Počernicích.

O osudu zápasu rozhodla fatální chyba domácího brankáře Wintera, jenž krátce pod poločasem lacino inkasoval od sparťanského Jeslínka.

V základní sestavě vedoucího celku Gambrinus ligy dostalo šanci několikrát hráčů širšího kádru. Na levé straně obrany nastoupil Jiří Kladrubský, v záloze David Limberský s Jiřím Jeslínkem, v útoku pak dvojice Kulič, Došek.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Na stadion v Horních Počernicích dorazilo přes 1500 diváků, největší návštěva Střížkovských v tomto roce. Ti viděli první větší šanci ve 22. minutě, když po přihrávce Kladrubského hlavičkoval reprezentant Kulič. Stejně jako v ligových zápasech se mu však střelecky nevedlo.

Svou jarní „produktivitu" potvrdil i o pár minut později, když zblízka nastřelil pouze tyč Winterovy branky.

Zápas tak nakonec rozhodla minela domácího gólmana. Ten ve 43. minutě zaváhal při rozehrávce, míč si nedokázal pohlídat, a Jiří Jeslínek poslal Spartu snadno do vedení.

Hosté hráli prim i ve druhém poločase, když však Kulič nevyužil ani svou třetí velkou šanci v zápase, odvezli si sparťané z Xaverova nejtěsnější výhru 1:0 a mají tak stále možnost získat v letošní ligové sezoně obě trofeje.

Odveta se hraje příští středu 7. května na Letné. Finále pak 13. května na Strahově.