Sparta v přípravě padla s Trenčínem, schytala čtyři góly

20. 1. 2016 15:44
Obrana Sparty nastoupila v silném složení, přesto od Trenčína hned čtyřikrát inkasovala.
Ondřej Mazuch
Ondřej Mazuch | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Po porážce s Dortmundem 1:3 nezvládla pražská Sparta ani další přípravný mezistátní duel. Doma na Strahově podlehla ve středu Trenčínu 3:4.

V obraně přitom nastoupila v téměř nejsilnějším složené, jenže čtveřice Zahustel - Mazuch, Holek - Costa nakonec inkasovala dvakrát ze hry a dvakrát po penaltě, kterou vždy proměnil Ryan Koolwijk.

Zápas přitom začali Letenští dobře, už v šesté minutě se trefil Lukáš Juliš, jenž pak Trenčín čtyřmi brankami zápas otočil. Po poločase snížil dvěma góly skóre David Lafata, ale vyrovnání už se Sparta nedočkala.

Před soustředěním ve Španělsku, kde se utká s Lechem Poznaň a Dynamem Moskva, tak mají svěřenci Zdeňka Ščasného v přípravě bilanci jedné výhry a dvou porážek.

"Věděli jsme, že zápas s Trenčínem máme v plánu a Dortmund je tam navíc. Ale nechtěl jsem to rušit, takže jsme to zvládli v rámci kondiční přípravy," řekl novinářům trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

"Uspokojila mě hlavně druhá půle, kde bylo třicet, pětatřicet minut hodně dobrých. Ale tak bych si představoval, že proti Trenčínu budeme hrát celý zápas," dodal.

Slavia padla poprvé

Naopak vůbec poprvé prohrála v přípravě Slavia. V Edenu dnes po špatném výkonu nečekaně podlehla 0:2 druholigovému Ústí nad Labem a nedokázala mu oplatit zářijovou porážku 2:4, která znamenala vyřazení z domácího poháru.

Trenér Dušan Uhrin mladší stejně jako v předchozích čtyřech přípravných zápasech proti týmům z nižších soutěží postavil do obou poločasů rozdílné jedenáctky a do té zahajovací se poprvé dostal kanonýr Milan Škoda, který překonal drobné zdravotní problémy.

Slávistům se ale od začátku nedařilo a ústecká hra jako by jim neseděla. Pátý tým druhé ligy šel po dvaceti minutách překvapivě do vedení a chvíli po změně stran přidal po brejku druhý gól.

Pražané se pak na umělé trávě v Edenu snažili ztrátu dohnat, ale dopláceli na velké množství nepřesností. V největší šanci trefil Kuchta jen tyč. Zatímco Sparta Ústí před týdnem rozstřílela 7:1, Slavia proti severočeskému soupeři vyšla v přípravě poprvé gólově naprázdno. V pátek tým z Vršovic sehraje duel s druholigovým Vyšehradem.

Liberec nestačil na Ústí na dLabem

Nad druholigovým týmem nedokázal zvítězit ani podzimní účastník Evropské ligy Liberec, který až v závěru zachránil remízu 3:3 s Táborskem. Olomouc prohrála 0:2 s lídrem polské ligy Piastem Gliwice a první gól jí vstřelil český útočník Martin Nešpor.

Teplice podlehly na soustředění rakouskému Altachu 1:2, naopak Slovácko dvěma góly Libora Doška porazilo Třinec 2:0. Dukla vyhrála i třetí zápas zimní přípravy, tentokrát nad druholigovými Českými Budějovicemi 3:1.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

Přípravná fotbalové utkání:

Sparta Praha - AS Trenčín 3:4 (1:3)

Branky: 58. a 78. Lafata, 6. Juliš - 29. a 52. Koolwijk obě z pen., 17. Ibrahim, 21. Wesley.

Sestava Sparty: Štěch - Mareček, Mazuch (69. Brabec), Holek, Costa (46. Frýdek) - Zahustel (46. Dočkal), Matějovský, Jiráček (46. Vácha), Hybš (46. Lafata) - Fatai, Juliš. Trenér: Ščasný.

Dynamo České Budějovice - Dukla Praha 1:3 (0:2)

Branky: 82. Jurdík - 24. Jakub Mareš, 26. Čajič, 75. Berger z pen.

Sestava Dukly: Hroššo - Miloševič (46. Juroška), Štetina, Gorkšs (46. Smejkal), Preisler (46. Vrzal) - Marek Hanousek (46. Daniel Tetour), Považanec, Čajič (46. Berger) - Néstor, Manzia, Jakub Mareš (46. Vašíček). Trenér: Kozel.

Slovan Liberec - MAS Táborsko 3:3 (2:1)

Branky: 9. Vůch, 20. Marek, 90. Hrdina - 21. Sladký, 66. Kočí, 70. Valovčan.

Sestava Liberce: Koubek (46. Hladký) - Coufal (46. Bartošák), Švejdík (62. Šustr), Pokorný (46. Hovorka), Ljulka - Bláha, Sýkora (46. Soungole) - Delarge (46. Jefremov), Marek (46. Pulkrab), Vůch (46. Hrdina) - Bakoš (46. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

FK Teplice - Rheindorf Altach 1:2 (0:2)

Branky: 47. Táborský z pen. - 20. Aigner, 38. Hofbauer.

Sestava Teplic: Slavík - Hora (46. Vondrášek), Lüftner, Dimitrovski (46. Jeřábek), Krob (75. Novotný) - Ljevakovič (75. Matula) - Fillo (46. Dressler), Breite (46. Kodeš), Kukec, Gregáň (46. Táborský) - Vaněček (63. Hošek). Trenér: Vavruška.

Slavia Praha - FK Ústí nad Labem 0:2 (0:1)

Branky: 19. Vaněk, 53. Suškin.

Sestava Slavie:

I. poločas: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Mihalík, Hušbauer, Barák, M. Vukadinovič - Kenija - Milan Škoda.

II. poločas: Řehák - Bořil, Frydrych, Kodr, Zmrhal - T. Souček - Štohanzl, Piták, Černý - Kuchta, Mešanovič. Trenér: Uhrin ml.

Piast Gliwice - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 12. Nešpor, 65. Piaček.

Sestava Olomouce: Reichl - Hála, Rode (60. Štěrba), Radakovič, Falta (60. Vepřek) - Houska, Šindelář (60. P. Ševčík), Petr (83. Moulis) - Navrátil (46. Zahradníček), Mahmutovič (60. Malec), Moulis (69. Falta). Trenér: Jílek.

1. FC Slovácko - Fotbal Třinec 2:0 (2:0)

Branky: 39. a 45.+1 Došek.

Sestava Slovácka:

I. poločas: Daněk - Chýla, T. Rada, Kuncl, Břečka - Kerbr, Sadílek, Šumulikoski, Křivánek, Diviš - Došek.

II. poločas: Daněk - Chýla, Košút, Hofmann, Reinberk - Civič, Havlík, Daníček, Ťok, Biolek - Koné. Trenér: Habanec.

MFK Karviná - Zbrojovka Brno 2:2 (1:0)

Branky: 5. Pospěch, 65. Nimely - 79. Jakub Šural, 89. J. Kučera.

Sestava Brna: Halouska - Jakub Šural, Malík, Frelih, Janoščin - Přichystal, Lacko, R. Buchta, Lutonský - J. Kučera - Akpua. Trenér: Kotal.