Sparta v přípravě poprvé padla. Nestačila na Šachtar

ČTK ČTK, Red Spo
6. 2. 2010 19:00
Sparta Praha - Šachtar Doněck 0:3

La Cala - V předposledním přípravném utkání na soustředění ve Španělsku utrpěli fotbalisté Sparty první zimní porážku.

Se Šachtarem Doněck, v jehož sestavě se v druhém poločase ukázal i český reprezentant Tomáš Hübschman, dnes prohráli vysoko 0:3.

Sparta začala trochu zakřiknutě a soupeř se už v 16. minutě dostal do vedení díky přesné střele Poljanského.

Pak převzal otěže utkání český tým hrající s jedním hrotovým útočníkem Jiroušem, který měl největší šanci Pražanů, ale stejně jako vzápětí Brabec se prosadit nedokázal.

Po pauze český vicemistr přešel po příchodu útočníka Lačného na rozestavení 4-4-2, ale ukrajinský vítěz Poháru UEFA přidal v 59. minutě po trefě Jadsona z penalty druhý gól.

To už byl na hřišti i exsparťan Hübschman, který nastoupil v 57. minutě. Definitivní podobu výsledku dal Kravčenko. Herní přípravu v teple zakončí Sparta v pondělí zápasem proti Lokomotivu Moskva.