Sparta v přípravě remizovala s Rumuny, Slavia dala Číňanům pět branek

Aktualizováno 27. 1. 2016 19:19
Jediný gól Sparty dal dnes Ondřej Zahustel. Byla to pro něj premiérová trefa v dresu Letenských. | Foto: Milan Kammermayer

Chiclana - Obě pražská "S" začala herní přípravu ve Španělsku. Zatímco fotbalisté Sparty remizovali s rumunským celkem CS Pandurii 1:1, slávisté rozstříleli Ťiang-su Suning z Číny 5:1.

Zahustelův gól číslo jedna

Sparta bez svého nejlepšího střelce Lafaty nevstoupila do utkání dobře a v úvodu se jí nedařilo dostat do tempa. Pátý celek rumunské ligy se sice nejprve nemohl radovat z gólu kvůli ofsajdu, ale v sedmnácté minutě už šel do vedení po penaltě, kterou proměnil Wellington. Sparta čelila za poslední dva přípravné zápasy hned třem pokutovým kopům.

Sparťanská hra se výrazně zlepšila po přestávce s příchodem dirigenta Matějovského, který byl nejlepším hráčem na trávníku. V 62. minutě se odražený míč dostal na hranici vápna k Ondřej Zahustelovi a ten přesnou střelou do šibenice zaznamenal premiérový gól v letenském dresu.

"Moc takovýchto gólů nedávám. Chtěl jsem to obstřelit a prostě se to povedlo. Je to hezký pocit, jsem za první gól ve Spartě rád a doufám, že ještě nějaké přidám," uvedl pro klubovou televizi Zahustel.

V druhé půli se hrálo prakticky na jednu branku, ale vítězné trefy se Pražané nedočkali i proto, že jim nepřesný sudí v nastavení pravděpodobně upřel penaltu.

"Výsledek měl nebo mohl být jiný. Začali jsme hodně unaveně, měli jsme hodně ztrát, ale po inkasované brance z penalty jsme od 20. minuty dominovali na hřišti. Z mého pohledu jsme hráli hodně dobře, ale měli jsme z toho vytěžit podstatně víc. Měli jsme ten zápas vyhrát," uvedl trenér Zdeněk Ščasný.

Sparta tak ze čtyř přípravných zápasů dosud vyhrála jen ten první nad druholigovým Ústím nad Labem 7:1.

V dalším duelu ve Španělsku změří Letenští v nedělí síly s ukrajinským Dněpropetrovskem.

"Sešívaní" museli otáčet

Slavia, kterou na podzim koupili čínští majitelé, nastoupila s ofenzivním duem Škoda, Železník, jako první se ale radoval asijský soupeř, když Berkovce překonal ve 23. minutě Escudero.

Za necelé čtyři minuty ale vyrovnal po Zmrhalově centru Železník a ještě do poločasu otočil skóre hlavou Milan Škoda. Reprezentační útočník přidal po změně stran druhý gól a v 62. minutě se prosadil Zmrhal. Konečnou podobu výsledku dala premiérovou trefou za Slavii zimní posila Barák.

"Ťiang-su Suning je desátý tým čínské ligy, vyhrál pohár, hraje asijskou část Ligy mistrů, takže jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Byli jsme dnes živější a v první půli jsme soupeře převyšovali. Pro nás je to skoro třicetistupňový teplotní rozdíl oproti Praze a jsem rád, že se s tím hráči srovnali," uvedl pro klubový web kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Červenobílí zopakovali výhru 5:1 z předchozího duelu s Vyšehradem a vyhráli šestý ze sedmi přípravných zápasů tohoto zimního období. V pátek na soustředění změří síly s dalším asijským celkem, jihokorejským Suwonem.

"Zítra nás čekají zase dvě tréninkové jednotky a za dva dny hrajeme proti Korejcům, takže máme nabitý program a musíme ještě spoustu věcí poladit. S posilami jsme spokojeni, dávají do toho všechno a chtějí se u nás prosadit, což je pozitivní," řekl Uhrin.

Přípravné utkání v Chiclaně (Španělsko):

Sparta Praha - CS Pandurii 1:1 (0:1)

Branky: 62. Zahustel - 17. Wellington z pen.

Sestava Sparty: Miller - Zahustel, Brabec, Mazuch (46. Holek), Frýdek (46. Costa) - Fatai (69. Konaté), Jiráček (46. Matějovský), Mareček (46. Vácha), Dočkal, Josef Šural - Juliš. Trenér: Ščasný.

Přípravné utkání v Coínu (Španělsko):

Slavia Praha - Ťiang-su Suning 5:1 (2:1)

Branky: 40. a 57. Milan Škoda, 27. Železník, 62. Zmrhal, 79. Barák - 23. Escudero.

Sestava Slavie: Berkovec - Mikula (78. Holík), Bílek (46. Latka), Deli, Bořil (46. T. Jablonský) - Štohanzl (46. M. Vukadinovič), Souček (79. Frydrych), Hušbauer (72. Piták), Zmrhal (77. Kenija) - Železník (46. Mešanovič), Milan Škoda (66. Barák). Trenér Uhrin.