Sparta před odletem do Jerezu porazila i Bánskou Bystricu

28. 1. 2014 15:38
Sparta na závěr tuzemské přípravy porazila Bánskou Bystricu 3:1 a odlétá na soustředění do Španělska.
Lukáš Vácha rozhodl utkání s Duklou parádním přímým kopem.
Lukáš Vácha rozhodl utkání s Duklou parádním přímým kopem. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ani v pátém přípravném duelu se slovenským soupeřem nepoznali fotbalisté Sparty hořkost porážky, když v úterý porazili Bánskou Bytsricu 3:1.

Po vyrovnaném prvním poločase, kdy se trefili Patrik Vajda a Pavel Kadeřábek, rozhodl zápas v 69. minutě Lukáš Vácha parádní střelou z přímého kopu.V předposlední minutě pak skóre definitivní podobu určil Ondřej Karafiát.

Celková dosavadní bilance Sparty před odletem na další část přípravy ve Španělsku je tedy pět výher, jedna remíza a jedna porážka, o kterou se na začátku ledna překvapivě postaral Griffin Vlašim.

Na soustředění v Jerezu, kam Sparťané odlétají ve čtvrtek, čeká podzimního půlmistra Lech Poznaň (2.2.), Lokomotiv Moskva (4.2.), Ludogorec Razgrad (6.2.) a Kubaň Krasnodar (8.2.).

Dnes se v přípravě představil také Jablonec, který porazil Bohemians Praha 3:2: O jedno u z branek Severočechů se postarala čerstvá posila Antonín Fantiš. Pro Baumit to byla už pátá výhra v přípravě - oproti jediné porážce.

Také Jablonec, stejně jako Spartu, nyní čeká soustředění v zahraničí, konkrétně v Turecku, kde se utká s Beogradem, Esbjergem a Tom Tomskem.