Sparta vyhrála i potřetí, Heinz sestřelil Budějovice

14. 8. 2011 20:02
Poprvé už zvítězila také Slavia
Fotbalisté Sparty zažívají stoprocentní vstup do ligy.
Fotbalisté Sparty zažívají stoprocentní vstup do ligy. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Sparty vyhráli v úvodu nového ročníku Gambrinus ligy i své třetí utkání, když zdolali 2:0 Slovácko. S devíti body se tak vyšvihli do čela ligové tabulky.

Prvního zisku se po výhře nad Příbramí 3:1 dočkala Slavia.

Naopak i napotřetí přenechaly všechny body soupeři České Budějovice, které tentokrát podlehly Olomouci 1:2.

Po skvělém druhém poločase a výsledku 3:0 se z vítězství v Hradci Králové raduje Liberec.

Tragický Baník dostal čtyřku od Boleslavi, nemá ani bod
Do Sparty se vrátil sběratel titulů Jarošík

Kromě úvodní šance Matějovského, který po zaváhání Slovácka jen těsně minul branku, domácí Spartu přehrávali. Jenže nedokázali využít ani ty největší příležitosti. Proti Hlúpikově střele i hlavičce Korduly se však musel gólman Blažek hodně snažit.

A tak těsně před přestávkou přišel trest. Povedeným lobem dorazil Sionkův pokus Vacek a Sparta rázem vedla.

Po změně stran se hostům dařilo více držet míč, a tak Moravané už tolik nebezpeční nebyli. Navíc své nadějné útoky zakončovali nedůrazně a nepřesně. Slovácko v závěru vsadilo vše na útočnou kartu, čehož využil k pojišťovací trefě novic ve sparťanském dresu Grajciar.

Slovácko tak zatím stále marně čeká na své první body, Sparta jde ligou stále bez ztráty kytičky.

Heinz oslavil návrat vítězným obratem

V souboji Českých Budějovic a Olomouce se skóre mohlo poprvé měnit už po deseti minutách, jenže rána Heinze jen rozezvonila tyč.

Marek Heinz.
Marek Heinz. | Foto: Lukáš Drštička

Tento moment jakoby signalizoval převahu, kterou poté Hanáci dlouhou dobu měli, jinak však hrstka diváků mnoho nebezpečných momentů v prvním poločase neviděla.

Po přestávce se už na co koukat bylo. Čirkinův pokus sice ještě šibenici hostující brány minul, ale v 65. minutě se už domácí radovali. Po Vulinově přihrávce se šikovně obtočil Ondrášek a svým třetím gólem v nové sezoně poslal Jihočechy do vedení. Záhy chybělo jen několik kroků k usměrnění Klesovy střely Ondráškovi a Stráskému.

O necelých deset minut později bylo srovnáno. To se výstavním ranou k tyči trefil navrátilec Heinz. V 82. minutě se bývalý reprezentant pasoval na hrdinu zápasu, když přízemní střelou dokonal obrat na 1:2.

Konec hradecké série

Více než rok hřála hradecké fotbalisty domácí neporazitelnost, o tu však ´Votroci´ přišli proti Liberci. Východočeši se snažili Slovan přehrát svými typickými kombinacemi, jenže je zradila koncovka. Střelu Dvořáka perfektně vyrazil Bičík, pokusy Hochmeistra, Černého či Chlebouna zas mířily mimo.

Ofenzivní nápady Liberce vymýšleli především Štajner s Breznaníkem, ale ani šance hostů změnu skóre nepřinesly.

Toho se velmi pěkně zaplněné ochozy dočkaly až po přestávce. Jenže k jejich nelibosti se měnilo pouze na straně Liberce. Jako první se v 67. minutě z hranice šestnáctky prosadil Vácha.

O čtvrthodinu později přišly hvězdné chvíle Breznaníka, který se dvakrát utrhnul na levé straně a povedenými loby přidal druhou a třetí branku.

Slavii vyšel závěr

Že už tentokrát chtěji konečně bodovat, začali slávisté proti Příbrami dokazovat už v 9. minutě, kdy je poslal do vedení Hloušek. Dlouho se z něj však ´sešívaní´ neradovali, brzy totiž srovnal Šlapák.

Vyrovnání domácí hodně zaskočilo, což Příbrami vyhovovalo. Navíc měli hned několik možností k dokonání obratu Šlapák a Wágner, ale buď je vychytal gólman Hanuš, nebo jej zastoupila tyč.

Slávistické trápení utnul až v 78. minutě nechytatelnou střelou Jarolím a jejich první vítězství podtrhnul těsně před koncem Vlček.

3. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 1:2 (0:0)
65. Ondrášek - 74. a 83. Heinz. Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Slavík. ŽK: Otepka - Janotka, Heinz. Diváci: 2682.

České Budějovice: Kučera - Nitrianský, Novák, Lengyel, Vulin - Otepka, Klesa (78. Hudson), Čirkin (61. Stráský), Rýdel, Sandro (81. Bakala) - Ondrášek. Trenér: Kotrba.
Olomouc: Drobisz - Škerle, Kučera, Vepřek, Janotka - Rossi da Silva, Bajer (87. Koutný), Hořava, Heinz - Schulmeister (57. Petr), Varadi (68. Navrátil). Trenér: Psotka.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)
9. Hloušek, 78. Jarolím, 87. Vlček - 14. Šlapák. Rozhodčí: Jech - Gallo, Vysloužil. ŽK: Šlapák (Příbram). Hráno bez diváků.

Slavia: Hanuš - Koreš, Kaufman, Hubáček, Hloušek - Janda (46. Milutinovič), Jarolím, Petrák (74. Vlček), Trubila - Pospěch, Vondráček (46. Hurka). Trenér: Petrouš.
Příbram: Hruška - Macháček, Ricka, Hejda, Pleško (80. Štochl) - Valenta (83. Mareš), Tarczal, Koukal, T. Pilík - Wágner, Šlapák (72. Jurdík). Trenér: Vavruška.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 0:3 (0:0)
67. Vácha, 83. a 85. Breznaník. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Kocián. ŽK: Dvořák - Vácha. Diváci: 7220.

Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Chleboun, Pávek - Fischer, Klapka, Janoušek (75. Jandík), Poděbradský - Štěpán (55. Rezek), Dvořák, Černý (62. Zelený). Trenér: Kotal.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Janů - Štajner, Vácha (87. Bosančič), Breznaník - Rabušic (84. Hadaščok), Šural (60. Blažek). Trenér: Šilhavý.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:2 (0:1)
Branka:
40. Vacek, 90.+1. Grajciar. Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. ŽK: Trousil, Hlúpik, Došek - Matějovský, Pamič. Diváci: 7638.

Slovácko: Filipko - Kuncl (49. Jeleček), Košút, Trousil, Kubáň (83. Kerbr) - Fujerik, Valenta (61. Poliaček), Kordula, Hlúpik - Došek, Ondřejka. Trenér: Soukup.
Sparta: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Sionko (90. Mareš), Vacek (62. Grajciar), Hušek, Matějovský, Juhar (70. Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.