Sparta vyhrála na Sigmě, Liberec deklasoval Budějovice

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
5. 11. 2011 20:30
Olomouc - Sparta 0:1, Liberec - Č. Budějovice 4:0

Liberec/Příbram/Olomouc - Fotbalisté pražské Sparty zvítězili ve 13. kole první ligy na hřišti Sigmy Olomouc 1:0, a odrazili tak útok Liberce, který doma zvítězil 4:0 nad Českými Budějovicemi.

Sparta si jedenáctou výhrou v sezoně udržela před Libercem šestibodový náskok.

Jedinou branku zápasu vstřelil už ve 13. minutě útočník Václav Kadlec, který na hrotu nahradil zraněného Leonarda Kweukeho.

Sparťané tak potvrdili, že se jim na Andrově stadionu dlouhodobě daří. Naposledy v Olomouci prohráli před třinácti lety.

Navíc svou sérii ligových výher na soupeřově hřišti natáhli na deset zápasů v řadě.

Návrat Lafaty Jablonci nepomohl. V Hradci jen remizoval
Fotbal se bojí o dotace z hazardu. Přijde o stamiliony?
Spartu má vést Přibyl, potrestaný v kauze Bohemians

To Liberec vyhrál počtvrté v řadě. Kanonádu odstartoval ve 25. minutě slovenský záložník Michal Breznaník, který zaznamenal už osmou branku v sezoně.

Ještě do poločasu skóre navýšili obránci Theo Gebre Selassie a Jan Nezmar a v 66. minutě zpečetil výhru Slovanu Jiří Štajner.

Také druhý odpolední zápas skončil jednoznačnou výhrou domácího týmu. Příbram zvítězila nad Bohemians 1905 3:0, díky čemuž se v tabulce posunula z jedenáctého na osmé místo. Na šesté Pražany pak ztrácí už jen jeden bod.

Zatímco Příbram skórovala ve dvanáctém ze třinácti zápasů, nula na kontě gólů Bohemians znamená, že "klokani" čekají na výhru už čtvrtý zápas v řadě.

Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 4:0 (3:0)

Branky: 25. Breznaník, 38. Gebre Selassie, 42. Nezmar, 66. Štajner. Rozhodčí: Adámek - Slavík, J. Paták. ŽK: Petráň (ČB). Diváci: 3988.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (80. Rilke), Vácha, Janů (71. Bosančič), Breznaník - Štajner, Rabušic (74. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec - Hudson (56. Petráň), Javorek, Otepka (79. Němec), Sandro (46. Pecka) - Klesa, Stráský. Trenér: Cipro.

1. FK Příbram - Bohemians 1905 3:0 (1:0)

Branky: 37. Koukal, 48. Tarczal, 80. Štochl. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Marek. ŽK: Cseh (Bohemians). Diváci: 3326.
Příbram: Hruška - Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Valenta (68. P. Pilík), Tarczal, T. Pilík (86. Mašek), Koukal, Pleško (76. Papšys) - Wágner. Trenér: Vavruška.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Žižka, Růžička - Moravec, Budínský (20. Nešpor), Borek, Bartek (83. Michálek) - Škoda, Kraják (63. Bálek). Trenér: Medynský.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 13. Kadlec. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil. ŽK: Hořava, Heinz - Hušek, Švenger, Sionko. Diváci: 8094.
Olomouc: Zlámal - Janotka (33. Přikryl), Koutný, Kučera (62. Petr), Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Varadi, Heinz, Navrátil (78. Klesnil). Trenér: Psotka.
Sparta: Švenger - Vidlička, Jarošík, Zápotočný (79. E. Brabec), Pamič - Hušek - Sionko (90.+1 Mareš), Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Kadlec (68. Slepička). Trenér: Chovanec.