Ivo Pospíšil, ip
19. 10. 2008 21:54
Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:1 (1:1)
Fotbalisté Sparty si musí na vítěznou radost ještě počkat
Fotbalisté Sparty si musí na vítěznou radost ještě počkat | Foto: Ondřej Besperát

Plzeň - Fotbalisté Sparty remizovali v nedělním večerním utkání desátého kola Gambrinus ligy na hřišti Plzně 1:1, a prodloužili tak svou dosavadní sérii bez vítězství na čtyři duely.

Západočeši čekají na výhru už dokonce devět zápasů.

Staronový trenér Sparty Josef Chovanec dal v základní sestavě šanci nejen Jaromíru Blažkovi, ale na defenzivní posty postavil od začátku i Jana Kroba a Ondřeje Kúdelu.

To debutující plzeňský kouč Pavel Vrba zase nasadil podle předpokladů čerstvé ex-sparťany Poštulku, Horvátha, Petrželu, Koláře či Rezka.

Čtěte více: Slavia znovu vede. Kladno odjelo s výpraskem

Ostře sledovaný duel ze začátku moc fotbalové krásy nepobral a diváci ve Štruncových sadech si museli počkat na první vážnou šanci až do dvaadvacáté minuty. Střelu Koláře z hranice pokutového území ale gólman Blažek s přehledem chytil.

Sparta poprvé zahrozila po půlhodině hry a hned z toho byl gól.

Rohový kop Zemana propustil brankář Poštulka překvapivě až na zadní tyč k Miroslavu Slepičkovi, a ten už z bezprostřední blízkosti dostal míč do sítě.

Hosté se přesto z vedení dlouho netěšili. Přesně za sedm minut našel Rada dalekonosným centrem na hrotu Jana Rezka, který si zpracoval míč na prsa, oklamal dobíhajícího Voříška a pohotovou ranou vyrovnal.

Plzeň mohla dokonat obrat krátce před přestávkou, kdy se Kolář prohnal kolem Kučery a zpětnou přihrávkou oslovil Horvátha. Tomu však následná střela nesedla.

Sparťané ještě odpověděli nadějnou standardní situací, ale zahrávající Karol Kisel poslal míč v poslední šanci prvního dějství těsně vedle.

Druhá půle už gól nepřinesla

Slovenský záložník si mohl napravit reputaci na začátku druhé půle, jenže při nadějném průniku si špatně zpracoval míč. Prakticky z protiútoku na sebe upozornili i domácí.

Sám na Blažka se tentokráte řítil Daniel Kolář, ale sparťanský gólman proti němu vytáhl vynikající zákrok. Oba aktéři předchozích okamžiků se následně s úsměvem poplácali po zádech.

Přesto pro Blažka nebezpečí nekončilo. Na následný roh si naskočil Navrátil a jeho hlavička letěla jen těsně mimo tři tyče.

Více také: Devět gólů, dvě penalty. Baník vyhrál a odsunul Spartu

Západočeši působili aktivnějším dojmem a do další příležitosti se po Horváthově pasu řítil Kolář, ovšem v rozhodujícím okamžiku pořádně nezpracoval míč.

Diváky tak ještě zvedla ze sedadel nepříjemná srážka gólmana Blažka s domácím útočníkem Varadim. Oba po krátkém ošetření v zápase pokračovali.

Samotný závěr se už ale nesl v opatrném duchu a na dělbě bodů nic nezměnilo ani vyloučení Huška, který inkasoval v nastaveném čase druhou žlutou kartu. .

Letenský celek se posunul zpět na třetí místo, ale na vedoucí Slavii už ztrácí sedm bodů.