Sparta zdolala Kladno. Trápení vystřídala jistota

Martin Jůzek
28. 10. 2007 19:03
11. kolo první ligy: Sparta - Kladno 4:1
Sparťan Michal Kadlec proměňuje rozhodující pokutový kop v odvetě prvního kola Poháru UEFA proti dánskému Odense. | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Sparta v nedělním 11. kole české fotbalové ligy porazila Kladno 4:1. Tři body přineslo pražskému celku až zlepšení ve druhém poločase. V prvním poločase se totiž domácí spíše trápili.

Až po deseti minutách se diváci dočkali první vážnější situace a hned z toho byl úvodní gól. Dočkal posadil z přímého kopu míč přesně na hlavu Bartoše a ten překonal bezmocného Grigara.

Z podobné situace inkasovali sparťané už proti Curychu, ale ponaučení si z toho jak vidno nevzali. O chvíli později mohlo být pro domácí ještě hůře. Semerák upadl v pokutovém území po souboji s Brezinským, sudí Jílek však pokutový kop neodpískal.

Bohemians v souboji posledních přehráli Most - čtěte ZDE
Sparta má respekt z Kladna. Obává se svých talentů - čtěte ZDE

Letenský tým to však neprobudilo. V 29. minutě se do brejku opět dostal Semerák, ale stejně jako v předchozím případě váhal se zakončením a čistě ho zblokoval Kladrubský.

Trvalo to půl hodinu, než Sparta poprvé vystřelila na branku. Z nadějné pozice však mířil Došek přímo do náruče hostujícího gólmana Pavlíka.

Krátce poté, co se z tribun poprvé v zápase ozvalo skandování Bílek ven, se měnilo skóre. Fotbalisté v rudých dresech srovnali v 38. minutě na 1:1 díky podařené střele Kisela.

A i když to během první půle sotva vypadalo, že se Sparta dostane z krize, přišla další branka do sítě Kladna. Došek sporně vybojoval míč z rukavic Pavlíka a volný Pospěch bez problémů zakončil. Protesty hostujících hráčů nepomohly, Jílek gól uznal.

Sparta přidala nasazení korunované dalšími brankami

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí hráči. Měli navrch v osobních soubojích a lépe kombinovali. V 53. minutě to mohl potvrdit Slepička, ale po rohovém kopu mířil vysoko nad břevno.

Jenže převahu sparťané ne a ne potvrdit v gólové zakončení. Po hodině hry vyskočil nejvýše Došek, ale jeho hlavičkový pokus nejen, že neměl potřebnou razanci, ale ještě mířil vedle pravé tyče.

Pěknou fotbalovou akci s mizerným závěrem předvedli Letenští v sedmdesáté minutě. Slepička přesně načasoval přihrávku na Kuliče, ten však ideální moment ke střele prováhal.

Nakonec však Sparta přidala kýženou třetí branku. Zcela volný Došek se sám před Pavlíkem nemýlil, ovšem i nyní cítilo Kladno křivdu. Postavení Doška bylo totiž po centru Kisela na hraně ofsajdu.

Nejlepší střelec domácího týmu měl poté další dvě gólové příležitosti. Nejprve jeho střelu v 81. minutě vyrazil Pavlík, hned v další akci mířil vysoký útočník vedle.

Kladenští hráči se snažili s nepříznivým stavem ještě něco v závěru udělat, ale pozorná obrana domácích je do vápna příliš nepouštěla. A na konci duelu se z brejku prosadil Slepička, když obešel gólmana Pavlíka. Hned po jeho brance na 4:1 byl zápas ukončen.