reklama

Sparťan Vácha léčil nejen koleno, ale i příušnice. Už je ale zdráv, vrací se do tréninku

Lukáš Vácha se v uplynulých dnech musel poprat s příušnicemi. Už je ale zpět v tréninku Lukáš Vácha se v uplynulých dnech musel poprat s příušnicemi. Už je ale zpět v tréninku autor: Milan Kammermayer
Zdravotní pauza Lukáše Váchy, fotbalisty pražské Sparty, byla zapříčiněna nejen bolavým kolenem, ale i infekční chorobou. I příušnice už ovšem vyléčil a je zpět v tréninku.

Praha - Necelý měsíc scházel fotbalové Spartě ze zdravotních důvodů středopolař Lukáš Vácha, dnes se vrátil do tréninku.

Jak vyšlo najevo, kromě boule pod kolenem u něj lékaři museli řešit zároveň další zdravotní problém.

"Lukáš Vácha si odnesl zranění z utkání v Římě, kde hrála Sparta proti Laziu. V době, kdy byl v domácím ošetřování, se přišlo na to, že ho postihlo zároveň infekční onemocnění," říká Ondřej Kasík, ředitel komunikace fotbalové Sparty.

Podle informací Aktuálně.cz šlo konkrétně o příušnice.

V případě výskytu infekční choroby se zpravidla zvažuje i vyhlášení karantény. "Byli jsme v této souvislosti v kontaktu s odborníky z infekční kliniky Nemocnice Na Bulovce," říká Kasík. K vyhlášení karantény však nenastalo, protože u nikoho dalšího ve Spartě ke stejnému onemocnění nedošlo a Vácha byl už předtím několik dní mimo tým.

Oba zdravotní problémy, jež Lukáše Váchu postihly, už by snad měly být zažehnány. "Lukáš absolvoval příslušné testy, jejich výsledky ukázaly, že je v pořádku. A může se zapojit do přípravy normálně spolu s celým týmem," říká Kasík.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama