reklama

Sparťané jsou plni odhodlání: Věříme, že titul bude náš!

Bude se Sparta radovat z ligového titulu? Bude se Sparta radovat z ligového titulu? autor: CPA
Ve fotbalistech pražské Sparty dál doutná víra, že v sobotu po třech letech čekání oslaví ligový titul a sesadí z prvního místa Plzeň.

Praha - Ve fotbalistech pražské Sparty dál doutná víra, že v sobotu po třech letech čekání oslaví ligový titul a sesadí z prvního místa Plzeň, na niž ale před finišem soutěže ztrácejí dva body.

Letenští by se prý nebránili ani možnosti utkat se se Západočechy v ojedinělém "superfinále", ke kterému při shodném počtu bodů a skóre stále může dojít.

Lavička cítí z týmu velké odhodlání

Sparta tak v posledním kole bude útočit ze "závětří". Musí doma porazit svého neoblíbeného soupeře pražskou Duklu, s níž od jejího předloňského návratu mezi elitu uhrála pokaždé remízu, a čekat na klopýtnutí Plzně v Hradci Králové.

"Jsme rádi, že před posledním kolem můžeme být v této pozici. A z týmu cítím velké odhodlání," uvedl na setkání s novináři kouč Sparty Vítězslav Lavička.

Pražané totiž mohou být vděční za to, že v závěrečném kole mají o co hrát. Kdyby totiž Plzeň v neděli doma porazila Liberec, Spartě by už nebyla nic platná ani její poslední výhra v Teplicích. Teď je rozdíl mezi oběma rivaly zase jen dvoubodový.

Ligové vyvrcholení se vším všudy

"Věřím, že titul nakonec bude náš," prohlásil stoper Roman Polom. "Po porážce v Brně nás už kdekdo odepsal, takže jsme moc rádi, že jsme naději oživili. Nálada v týmu je hned daleko pozitivnější. Ale nechci spekulovat, jestli jsme před posledním kolem pod větším tlakem my nebo Plzeň. Jisté je, že pro nezaujatého fanouška je to ligové vyvrcholení se vším všudy," řekl Lavička.

Ligové vyvrcholení nabídne nebývalé drama, ve hře je navíc stále možnost sehrání dodatečného zápasu "o všechno", pokud by Sparta i Plzeň po 30. kole měly stejnou bilanci. Sparťané o takové variantě vědí a dopředu vyhlašují, že by se takové výzvy nezalekli. "Bylo by to velmi zajímavé pro nás i fanoušky. Ale nejprve musíme porazit Duklu a pak si připouštět takové možnosti," uvedl záložník Ladislav Krejčí.

Lavička: Superfinále by bylo historické

Ani trenér Lavička by se další přímé konfrontaci s Plzní nebránil. "Byl by to historický okamžik, poprvé by liga měla takové rozuzlení. My bychom na to byli připraveni, ale nejprve my musíme zápas s Duklou uhrát tak, aby k takové možnosti mohlo dojít," připomněl Lavička nutnost zdolat rivala z Julisky a čekat na vývoj zápasu v Hradci Králové.

Lavička dnešní trénink Sparty otevřel médiím i veřejnosti. Plzeň se naopak připravuje za "zavřenými dveřmi". Sparťané při přípravě působili uvolněně, což si pochvaloval i kouč. Starosti mu přidělala jen absence útočníka Romana Bednáře, který trénink vynechal kvůli střevním potížím.

S Lafatou už Lavička nepočítá

To pro Spartu může být komplikace, protože další forvard Léonard Kweuke má disciplinární trest a nejlepší střelec David Lafata také možná bude pykat za vyloučení v Brně. Disciplinárka už Lafatovi zastavila činnost na zápas v Teplicích a ve čtvrtek rozhodne o konečné výši trestu.

"Ale s Davidem už na poslední kolo ani nepočítáme," připustil kouč Lavička, že nečeká mírnější než dvouzápasový distanc. Proto se upíná k Bednářovu uzdravení. "Podle zpráv od našeho lékařského týmu by Romanův problém neměl být vážnějšího charakteru, ve čtvrtek by měl zase normálně trénovat," řekl Lavička.

Velmi nepravděpodobný je prý také start stopera Jiřího Jarošíka. Další střední obránce Mario Holek se teprve vrací k plné zátěži.

reklama