Sparťané proti Laziu brzy vedli, ale vítězství neslaví. Remízu zařídil Parolo

... ale po devadesáti minutách si Lazio odvezlo do římské odvety remízu 1:1.
Sparta, která se v osmifinále soutěže představila poprvé, nastoupila v útoku...
... i s kapitánem Lafatou, který se v neděli proti Jablonci vrátil do sestavy po čtyřzápasové absenci zaviněné zraněním.
Na lavičce byl připraven i záložník Matějovský, jenž pro změnu ligový duel vynechal kvůli potížím s kotníkem. Naopak Josef Šural (na snímku) byl mimo hru, protože si v této sezoně zahrál Evropskou ligu už v dresu Liberce.
Aktualizováno 10. 3. 2016 23:31
V úvodním osmifinále Evropské ligy remizovala Sparta na Letné s Laziem Řím 1:1.

Praha - Sparťané přivítali v úvodním zápase osmifinále Evropské ligy římské Lazio. Zápas nakonec skončil remízou 1:1.

Domácí dostal do vedení už ve 13. minutě Frýdek, jenž nádhernou střelou nedal Marchettimu šanci. Jenže ještě do poločasu se po závaru po rohovém kopu prosadil Parolo, který stanovil konečný výsledek utkání.

Po příležitostech na obou stranách se prosadil Frýdek

Úvodní příležitosti zápasu zůstaly ještě nevyužity. Parola v dobré pozici zablokoval na poslední chvíli Zahustel, na druhé straně ve 12. minutě zase pálil po sparťanském autu těsně vedle tyče Lafata. Zhruba o minutu později už ale Letná měla důvod k radosti. Lazio nabídlo Spartě otevřené okénko ve své obraně, čehož využil Martin Frýdek, který si zaběhl za obranu na přihrávku Lafaty a krásnou křižnou trefou překonal brankáře Marchettiho.

"Byl to můj druhý gól v kariéře pravou nohou. Ale takhle už to asi dlouho netrefím. Tohle se mi povedlo poprvé a myslím si, že za život už takový gól nedám," radoval se Frýdek.

Další šance posléze nepřicházely a Letenští drželi slibné vedení až do 39. minuty. To Lazio zahrávalo rohový kop, ze kterého vykrystalizoval vyrovnávací gól na 1:1. Hlavičku Hoedta ještě Bičík dokázal vyrazit, na dorážku Parola, jenž ve skluzu protlačil míč do sítě, už ale nestačil.

"Škoda té standardky. Oni to měli výborně kopnuté a měli dobré náběhy, ale my se ve vápně neporveme tak jako oni. Měli jsme si to pohlídat," kritizoval trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Candreva trefil břevno

Sparta dobrý výkon z první půle do té druhé už přenést nezvládla. Letenští nedokázali déle podržet míč a v podstatě se nedostali do pokutového území soupeře. Na branku Lazia vyslal pouze jediný střelecký pokus z dálky Mareček. Blíže rozdílového gólu bylo Lazio. Střela Candrevy z hranice vápna však skončila na břevnu sparťanské branky.

Úvodní zápas osmifinále tak skončil remízou 1:1, s níž je spokojenější italský celek. Odveta je naplánovaná přesně za týden v Římě.

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Lazio Řím 1:1 (1:1)

Branky: 13. Frýdek - 38. Parolo. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Del Palomar, Cabanero (všichni Šp.). ŽK: Zahustel - Matri. Diváci: 17.482.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Mareček - Dočkal (59. Fatai), Frýdek, Krejčí - Lafata (62. Juliš). Trenér: Ščasný.

Lazio: Marchetti - Konko (46. Basta, 65. Maurício)), Biševac, Hoedt, Radu - Biglia - Milinkovič-Savič, Parolo - Candreva, Matri (55. Lulič), Keita. Trenér: Pioli.