reklama

Sparťané věří, že by výhra nad Plzní mohla soupeře rozhodit

Momentka z podzimního šlágru ligy. Momentka z podzimního šlágru ligy. autor: Milan Kammermayer
Fotbalisté Sparty se shodují, že výhrou proti Plzni mohou lídra Synot ligy rozhodit.

Praha - Fotbalisté Sparty mají před nedělním šlágrem na Letné respekt před čtrnáctizápasovou vítěznou sérii Plzně, věří však, že vedoucí Viktorii porazí. Případná výhra by podle nich mohla obhájce titulu do zbylých čtyř kol rozhodit, protože by se rozestup v tabulce mezi oběma týmy snížil na pět bodů.

"Čekali jsme, že třeba na ně přijde krize. V sezoně to tak bývá, že určité období máte slabší. Ale je to zatím nepotkalo, takže pro nás samozřejmě škoda," prohlásil pro klubový web obránce Radoslav Kováč.

Vácha: Chceme vyhrát

"Čtrnáct vítězství v řadě je hodně, to je obdivuhodná série. My budeme mít nějaký respekt z toho zápasu, ale spíš se na něj těšíme. Půjdeme do toho s tím, že budeme chtít zvítězit," podotkl záložník Lukáš Vácha.

"Pokud uhrajeme výsledek, který nám dá šanci, abychom Plzeň mohli rozhodit, bude to jedině dobře. Každá ztráta pro ně může být rozhození do dalšího průběhu sezony," mínil Vácha.

Také Kováč věří, že případná prohra na Spartě se na Plzni může podepsat, zvlášť když má v závěru sezony těžký los. "Znervóznit je to může. Vím, že mají těžký los. Jedou do Boleslavi, na Slavii. To je určitě složité. Ale těch kol je už do konce málo a my navíc musíme vše vyhrát," doplnil Kováč.

Dočkal: Musíme vyhrávat všechny zápasy

Záložník Bořek Dočkal doufá, že Spartu nabudí obrat a vydřené vítězství 2:1 na Dukle. "Víme, že naší povinností je vyhrávat všechny zápasy, ať už je boj o titul reálný, nebo ne. Naší povinností je ve všech zápasech do konce ligy zvítězit a nejbližší cíl je jednoznačně v neděli porazit Plzeň. To si myslím, že je hlavní cíl do konce této sezony," uvedl Dočkal.

"Teoretická šance na titul stále je, ale všichni víme, že to bude už hodně těžké. Jediné, co teď můžeme udělat, je vyhrát všechny zápasy. Uvidíme, zda to bude stačit, nebo ne," doplnil záložník Ladislav Krejčí.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama