reklama

Lavický: Sparťani přišli fandit kamarádovi. V noci před zápasem jsem měl jen jednu láhev lambrusca

Julius Lavický. Julius Lavický. Foto: Milan Kammermayer
Ze seriálu Vyšehrad se stala tak trochu reality show. Herec Jakub Štáfek nastoupil se jmenovkou Juliuse Lavického na půlhodinku během domácího zápasu Slavoje proti Vltavínu. Show pokračovala i po zápase, kdy Štáfek hrál Lavického během pozápasových rozhovorů.

Praha - Ze seriálu z fotbalové prostředí se stala realita. Jakub Štáfek, který výborně hraje roli vyhaslé fotbalové hvězdy Juliuse Lavického, totiž nastoupil ve třetí nejvyšší fotbalové lize za Slavoj Vyšehrad.

V duelu proti Vltavínu vydržel na hřišti necelou půlhodinku. Štáfek nepřestal hrát svou seriálovou roli ani během pozápasových rozhovorů a tiskové konference. 

Juliusi bylo znát zápasové manko?

Myslím si, že ne. Co si myslíte vy?

Hráč vašeho formátu by šanci, kterou jste zazdil, měl dávat…

Lavický nastoupil za Vyšehrad. Kdyby skóroval, tak roztrhám trenérskou licenci, smál se kouč Frýdek Lavický nastoupil za Vyšehrad. Kdyby skóroval, tak roztrhám trenérskou licenci, smál se kouč Frýdek Čtěte zde

V té šanci to byl teprve můj druhý kontakt s míčem v zápase. Bylo to z prvního doteku, z otočky. Samozřejmě mě to mrzí, ale dějí se horší věci.

Jak probíhala předzápasová příprava? Byl jste v baru?

Příprava byla dobrá. V baru jsem nebyl, pouze jsem doma vypil jednu flašku lambrusca.

Neovlivnil váš výkon individuální trénink?

Individuál se naopak zúročil. S trenérem jsme teprve na začátku. Po létu bude má forma určitě lepší.

Kam povedou vaše další fotbalové kroky? 

Video: Plzeň pálí z ofsajdu a Dočky v Číně žere kočky, rapuje Lavi před derby pražských "S" Video: Plzeň pálí z ofsajdu a Dočky v Číně žere kočky, rapuje Lavi před derby pražských "S" Čtěte zde

Nechte se překvapit.

Bude po prohře nějaká oslava?

Uvidíme. Dneska asi dáme nějakou Kozičku. Musíme se ještě s klukama domluvit, kam to půjdeme zapít.

Před vašim střídáním se k vám na hřiště dobývala fanynka jen v podprsence. Všiml jste si toho?

Když jdu na hřiště, tak cecky vůbec neřeším. Ale musím říct, že ji neznám. Uvidíme, jestli tu fanynku dneska poznám. Podle toho, kam to půjdeme s klukama zapít.

Během doby, kdy jste byl na hřišti, stihl Vltavín zápas otočit. Nemrzí vás to?

Je to škoda. Samozřejmě reflektuju, že od mého příchodu na hřiště se ten stav otočil. Mohl jsem rozhodnout, ale nešli jsme dostatečně tomu štěstíčku naproti.

Bouračka v opilosti, točení volantem či likvidační faul. Projděte si největší Limberského průšvihy Bouračka v opilosti, točení volantem či likvidační faul. Projděte si největší Limberského průšvihy Prohlédněte zde

Co jste říkal na soupeře? Jak vzali, že proti nim nastoupil hráč vašeho formátu?

Myslím si, že to bylo fajn, nebylo to nijak vyhrocené. Kluci z Vltavínu byli sympatičtí, jejich kapitán je velký sympaťák. Dalo by se říct, že je to takový raketový inženýr.

Až po sérií rozhovorů v roli Juliuse Lavického herec přepnul a zase se z něj stal Jakub Štáfek. 

Kdy jste naposledy hrál soutěžní zápas?

To už je strašně dávno. Ale za Real Top Praha normálně hraju. Teď o víkendu nám začíná sezona. Když to tady skončím, tak jedu za klukama do Příbrami.

Jak velký byl rozdíl mezi třetí nejvyšší soutěži a exhibicím za Real Top Praha?

Video: Vyšehrad je slabý odvar fotbalové reality, říká Jakub "Lavina" Štáfek Video: Vyšehrad je slabý odvar fotbalové reality, říká Jakub "Lavina" Štáfek Čtěte zde

Ten soutěžní zápas byl obrovský rozdíl. Ta třetí liga je hustá.

Na Vyšehrad se přišlo podívat 2320 lidí. Co na to říkáte?

Divácká kulisa byla super. Jsme rádi, že jsme mohli touto akcí ale i seriálem Vyšehradu pomoct. Klub se dostal do podvědomí, lidi tím žijou.

Kdy vznikla myšlenka, že byste mohl nastoupit v soutěžním zápase?

Začali jsme to řešit v době, kdy jsme začali natáčet pokračování Vyšehradu. S koučem Vyšehradu Jardou Klímou a majitelem klubu jsme se bavili, že by ta možnost nastoupení byla. S předstihem jsme zařídili registračku. Kdyby si pak Sparta náhodou vzpomněla, tak aby z toho finančně profitoval Vyšehrad.

Lavi o něj nestál, se Ščasným se pohádal. Teď má Rada Spartu vytáhnout z bryndy Lavi o něj nestál, se Ščasným se pohádal. Teď má Rada Spartu vytáhnout z bryndy Prohlédněte zde

Původně jsme měli spolupracovat s Bohemkou, která nakonec od toho dala z neznámých důvodů ruce pryč. Myslím si, že je to teď mrzí, ale chtěli jsme točit v Praze a chtěli jsme nižší soutěž. Úplně jsme nepočítali, že během psaní toho seriálu Vyšehrad spadne do třetí ligy. Trochu nám to změnilo plány, ale nakonec to bylo ku prospěchu věci.

Na druhou stranu za Bohemians 1905 byste asi těžko nastoupil do soutěžního zápasu…

Ivan Trojan taky nastoupil za Bohemku. Ale beru, že se letos zachraňovali. Se Spartou jsem se taky na vánočním večírku domlouval, že když to bude rozhodnuto, tak nastoupím.

reklama