Sparťanky si vezou do odvety 1. kola jednogólové manko

10. 10. 2013 0:07
Fotbalistky Sparty podlehly v úvodním zápase 1. kola Ligy mistryň týmu FC Curych 1:2.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Šafránek

Curych - Fotbalistkám Sparty nevyšel vstup do prvního kola Ligy mistryň. Hráčky pražského týmu prohrály v úvodním zápase na hřišti FC Curych 1:2 a o postup do osmifinále budou muset bojovat v domácí odvetě. Ta se hraje za týden na Letné.

Curych poslala do vedení ve 24. minutě Zehnderová po přihrávce kapitánky Hummové. Těsně před přestávkou vyrovnala sparťanka Bartoňová, která obloučkem překonala brankářku Studerovou. Po hodině hry ale vrátila domácím těsný náskok Kiwicová, jejíž dorážka po přímém kopu nakonec byla vítězná.

Úvodní zápas 1. kola fotbalové Ligy mistryň:

FC Curych - Sparta Praha 2:1 (1:0)
Branky: 24. Zehnderová, 60. Kiwicová - 44. Bartoňová. Rozhodčí: Perssonová (Švéd.).

Sestava Sparty: Vršatová - Tauberová, Bertholdová, Blažková, Vyštejnová - Krejčiříková, Pivoňková, Bartoňová (66. Dědinová) - Ringelová (72. E. Šturmová), Hloupá - Danihelková (87. A. Šturmová). Trenér: Podolák.