reklama

Sparťanský stoper Švejdík míří na hostování do Žiliny. V Liberci už o něj nestáli

Ondřej Švejdík si po sparťanském a libereckém dresu vyzkouší i ten žilinský Ondřej Švejdík si po sparťanském a libereckém dresu vyzkouší i ten žilinský autor: ČTK
Zkušený stoper Ondřej Švejdík, který je kmenovým hráčem Sparty, míří ha hostování do slovenské Žiliny. Na podzim hrával v Liberci, ale tam se na jarním pokračování spolupráce nedomluvil

Praha - Ve 33 letech si Ondřej Švejdík podle všeho vyzkouší své druhé zahraniční angažmá. Čtyři sezony strávil kdysi v nizozemském Groningenu, teď si přinejmenším na půl roku odskočí do Žiliny.

"Jednáme o Ondrově odchodu do Žiliny, v pondělí by tam měl podepsat smlouvu a zapojit se do tréninku," prozradil fotbalistův agent Jiří Müller.

Na půl roku má Švejdík ještě platnou smlouvu v pražské Spartě, s níž získal mistrovský titul, pohár i český superpohár. Jenže na Letné už na jeho služby nereflektují, a tak nyní obchází hostování.

Na podzim Ondřej Švejdík oblékal dres Slovanu Liberec, nastoupil do 10 ligových zápasů a do 5 mačů v pohárové Evropě.

Stoperskou dvojici si ale trenér Jindřich Trpišovský nakonec vyřešil jinak, takže Švejdík hledal nové uplatnění. Spekulovalo se o jeho fotbalovém návratu do rodné Opavy, nakonec, zdá se, dostane přednost slovenská nabídka.

Žilina drží po podzimu v ligové tabulce 4. pozici, na jaře se pokusí zaútočit na evropské poháry.

reklama