Spartě se hra na tři obránce nedaří, v Rakousku nestačila ani na Kazaň

Zdeněk Ščasný musí se svým realizačním týmem ještě hru Sparty před novou sezonou vyladit. Zdeněk Ščasný musí se svým realizačním týmem ještě hru Sparty před novou sezonou vyladit. autor: Milan Kammermayer
Fotbalová Sparta na soustředění v Rakousku znovu padla. Porážku 0:2 s ruským Rubinem Kazaň neodvrátili ani reprezentanti Bořek Dočkal a David Lafata. Prohrál i Liberec, který padl 2:3 s ukrajinskou Volyní.

Freistadt - Fotbalisté Sparty ve Freistadtu podlehli 0:2 Rubinu Kazaň a na soustředění v Rakousku prohráli i druhý zápas. Ve čtvrtek Pražané nestačili na Young Boys Bern (1:2).

V brance Sparty tentokrát dostal před Koubkem přednost Bičík. Pětatřicetiletý gólman poprvé inkasoval už v páté minutě, když ho Kanunnikov překonal pohotovou střelou k tyči. Za sedm minut navýšil vedení ruského týmu hlavou Devič po tečovaném přímém kopu.

Letenští se neprosadili ani ve druhém poločase, ve kterém poprvé v letní přípravě nastoupili i reprezentanti Dočkal s Lafatou. Kapitán Sparty v 55. minutě mohl hlavou snížit, ale brankáře Rubinu na čáře zastoupil jeden z obránců.

Spartě se zatím v přípravě na novou sezonu nedaří a ve čtvrtém utkání potřetí prohrála. Rakouské soustředění uzavřou svěřenci Zdeňka Ščasného ve čtvrtek proti rumunskému celku Botosani.

Přípravné fotbalové utkání:

Sparta Praha - Rubin Kazaň 0:2 (0:2)

Branky: 5. Kanunnikov, 12. Devič.

Sestava Sparty:

I. poločas: Bičík - Holek, Brabec, M. Kadlec - Zahustel, Dočkal, Frýdek, Matějovský, Costa - Šural, Juliš.

II. poločas: Bičík - Holek, Mazuch, Costa - Zahustel (85. Pulkrab), Dočkal, Vácha (74. Mareček), Frýdek (67. Čermák), Konaté - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.

Slovan Liberec - Volyň Luck (Ukr.) 2:3 (1:1)

Branky Liberce: 31. Komličenko, 82. Pokorný.

Sestava Liberce:

I. poločas: Hladký - Coufal, Karafiát, Chlumecký, Sýkora - Obročník, Bláha - Silva, Sixta, Vůch - Komličenko.

II. poločas: Hladký - Coufal, Karafiát, Pokorný, Bartošák - Folprecht, Sackey - Ekpai, Ševčík, Navrátil - Hadaščok. Trenér: Trpišovský.