Spartě se hra na tři obránce nedaří, v Rakousku nestačila ani na Kazaň

10. 7. 2016 19:17
Fotbalová Sparta na soustředění v Rakousku znovu padla. Porážku 0:2 s ruským Rubinem Kazaň neodvrátili ani reprezentanti Bořek Dočkal a David Lafata. Prohrál i Liberec, který padl 2:3 s ukrajinskou Volyní.
Zdeněk Ščasný musí se svým realizačním týmem ještě hru Sparty před novou sezonou vyladit. | Foto: Milan Kammermayer

Freistadt - Fotbalisté Sparty ve Freistadtu podlehli 0:2 Rubinu Kazaň a na soustředění v Rakousku prohráli i druhý zápas. Ve čtvrtek Pražané nestačili na Young Boys Bern (1:2).

V brance Sparty tentokrát dostal před Koubkem přednost Bičík. Pětatřicetiletý gólman poprvé inkasoval už v páté minutě, když ho Kanunnikov překonal pohotovou střelou k tyči. Za sedm minut navýšil vedení ruského týmu hlavou Devič po tečovaném přímém kopu.

Letenští se neprosadili ani ve druhém poločase, ve kterém poprvé v letní přípravě nastoupili i reprezentanti Dočkal s Lafatou. Kapitán Sparty v 55. minutě mohl hlavou snížit, ale brankáře Rubinu na čáře zastoupil jeden z obránců.

Spartě se zatím v přípravě na novou sezonu nedaří a ve čtvrtém utkání potřetí prohrála. Rakouské soustředění uzavřou svěřenci Zdeňka Ščasného ve čtvrtek proti rumunskému celku Botosani.

Přípravné fotbalové utkání:

Sparta Praha - Rubin Kazaň 0:2 (0:2)

Branky: 5. Kanunnikov, 12. Devič.

Sestava Sparty:

I. poločas: Bičík - Holek, Brabec, M. Kadlec - Zahustel, Dočkal, Frýdek, Matějovský, Costa - Šural, Juliš.

II. poločas: Bičík - Holek, Mazuch, Costa - Zahustel (85. Pulkrab), Dočkal, Vácha (74. Mareček), Frýdek (67. Čermák), Konaté - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.

Slovan Liberec - Volyň Luck (Ukr.) 2:3 (1:1)

Branky Liberce: 31. Komličenko, 82. Pokorný.

Sestava Liberce:

I. poločas: Hladký - Coufal, Karafiát, Chlumecký, Sýkora - Obročník, Bláha - Silva, Sixta, Vůch - Komličenko.

II. poločas: Hladký - Coufal, Karafiát, Pokorný, Bartošák - Folprecht, Sackey - Ekpai, Ševčík, Navrátil - Hadaščok. Trenér: Trpišovský.