27. 8. 2010 13:49
Sparta začíná na hřišti Palerma
Losování Evropské ligy v Monacu.
Losování Evropské ligy v Monacu. | Foto: Reuters

Monaco - Poměrně milosrdný byl páteční los základních skupin Evropské ligy k fotbalové Spartě Praha, které přisoudil za soupeře CSKA Moskva, italské Palermo a švýcarské druholigové Lausanne.

Českému šampionovi totiž v průběhu losování hrozilo, že bude zařazen do velice silné skupiny A, v níž tou dobou dleli Juventus Turín a milionářský Manchester City.

„Los vidím jako přijatelný, CSKA je sice favorit, ale se zbylými dvěma týmy můžeme hrát otevřenou partii," prohlásil v reakci na los Libor Sionko, středopolař Sparty.

Chovanec: Moje vina? Měl jsem být k hráčům tvrdší
Sen Sparty o LM se rozplynul, prohrála i v Žilině
Los LM: Žilina vyzve Čechovu Chelsea i ruský Spartak
Liga jede dál, projděte si, co nabídne osmé kolo

Největším favoritem skupiny F, do níž nakonec Spartu nalosovaly ruce Diega Forlána, je nepochybně CSKA Tomáše Necida, které loni vypadlo v Lize mistrů až s pozdějším vítězem této soutěže Interem Milán.

Ruský centrální armádní klub je navíc vítězem poháru UEFA, předchůdce Evropské ligy, z roku 2005, kdy ve finále porazil portugalský Sporting Lisabon.

Druholigové Lausanne, které se do Evropské ligy dostalo skrze švýcarský pohár, si evropskou soutěž zahraje poprvé po deseti letech. Sparta se s ním v historii utkala jednou, a sice před 44 lety v poháru PMEZ, kdy se Švýcary uhrála remízu 0:0.

Palermo, které skončilo v minulém ročníku italské ligy na pátém místě, se na evropském fóru objevilo pokaždé v posledních třech letech. Vzpomínky na něj má ze Sparťanů jen Marek Matějovský, jenž ještě s Mladou Boleslaví sicilský klub v roce 2007 vyřadil.

První zápas skupiny odehraje Sparta 16. září v Palermu, poslední v Lausanne přesně o tři měsíce později.