2. 9. 2012 21:20
Jihlava šokovala Mladou Boleslav a po pěti remízách poprvé v lize zvítězila.
Radost plzeňských fotbalistů.
Radost plzeňských fotbalistů. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Sparta je zpět v čele Gambrinus ligy. Tým z Letné porazil v 6. kole na domácím stadionu Hradec Králové nejtěsnějším výsledkem 1:0 a v tabulce o tři body předstihl Jablonec. Sparťany spasil v závěru první půle svou druhou ligovou brankou albánský střelec Bekim Balaj.

Favorit ve druhém dějství notně zaostával za očekáváním a dokonce pustil východočeský celek do tlaku, který ale naštěstí pro svěřence Vítězslava Lavičky nevyvrcholil vyrovnávající brankou. Sparta tak vyhrála pátý ligový duel v řadě za sebou.

Plzeň na Julisce excelovala a je druhá

Tři body získala i plzeňská Viktoria. Západočechům se zápas na Dukle hodně povedl, když zvítězili vysoko 4:1. Svěřenci kouče Pavla Vrby na Julisce jasně dominovali a vyšvihli se na druhé místo tabulky o skóre před Jablonec. Oba týmy na Spartu stále ztrácejí tři body.

Dvěma góly se na výhře předloňského mistra podílel slovenský kanonýr Marek Bakoš. Po gólu přidali záložníci Darida a Hanousek. Dukla dokázala v závěru utkání pouze snížit, do vlastní sítě se trefil střídající plzeňský fotbalista Fillo.

Slavia Liberec přehrávala, branku ale nedala

Další ztrátu si připsali liberečtí obhájci titulu. Slovan doma U Nisy odehrál špatné utkání a jen remizoval se Slavií 0:0. Sešívaní byli aktivnějším týmem a připravili si několik dobrých střeleckých příležitostí, které však nedokázali přetavit v gól Tusjak, Latka ani na konci utkání Kisel. Zmar Severočechů v závěru korunoval hrubým faulem na červenou kartu levý obránce Fleišman.

Pražané bod ze hřiště mistra ligy kvitovali s povděkem, jejich špatná bilance ze stadionů soupeřů ale trvá. Na výhru z venku už čekají jedenáct zápasů.

Tecl vystřílel první výhru Jihlavy

Ve třetím odpoledním utkání šokovala Jihlava Mladou Boleslav, když ve středu Čech zvítězila 3:1. Překvapivý výsledek se narodil již v první půli, kdy se nejprve trefil dvakrát jihlavský střelec Tecl, z toho jednou z penalty. Penaltu proměnil i domácí Magera a snížil, jenže šance Boleslavi na obrat vzaly za své v závěru první půle, kdy byl vyloučen záložník Opiela.

Vysočina ve druhém poločase zkušeně hlídala výhru, kterou pět minut před koncem pečetil špílmachr Koloušek po přihrávce Tecla.

Jihlava drží po šestém kole překvapivou neporazitelnost, po pěti remízách dokázala vůbec poprvé vyhrát.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 39. Balaj. Rozhodčí: Jílek - Marek, Štěrba. ŽK: Šisler, Fukal (oba Hradec). Diváci: 9631.

Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Skalák (60. Krejčí), Matějovský (45.+1 Holek), Pavelka, Přikryl - Kadlec, Balaj (77. Kweuke). Trenér: Lavička.

Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Strnad (70. Janoušek), Šisler - Holeš (74. P. Dvořák), Harba, Zelený (89. Voltr) - Uškovič. Trenér: Plíšek.

Slovan Liberec - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Košec, Kovařík. ŽK: Janů - Juhar, Vošahlík, Mičola, Cicman. ČK: 87. Fleišman (Liberec). Diváci: 4848.

Liberec: Bičík - Ljulka, Karišik, Kelič (46. Nezmar), Fleišman - Janů - Kušnír, Vácha, Blažek (46. Souza), Breznaník - Mustapha (77. Rabušic). Trenér: Šilhavý.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Juhar - Petrák - Vošahlík (72. Mičola), Kisel (88. Cicman), Zmrhal, Tusjak - Škoda. Trenér: Rada.

Mladá Boleslav - Jihlava 1:3
(1:2)

Branky: 32. z pen. Magera - 7. a 23. z pen. Tecl, 86. Koloušek. ŽK: Zbrožek, Kulič, Kysela - Šourek, Tlustý, Rada. ČK: 44. Opiela (M. Boleslav). Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Blažej. Diváci: 3732.

Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Johana (32. Janíček), Zbrožek - Bořil (46. Mareš), Opiela, Kúdela, Šírl - Kulič (58. Štohanzl), Magera, Sivrič. Trenér: Koubek.

Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek (46. Kučera), Josl - Masopust (77. Mešanovič), Jungr (65. Sedláček), Rada, Koloušek, Vaculík - Tecl. Trenér: Komňacký.

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 1:4 (0:1)

Branky: 86. Fillo vlastní - 31. a 66. Bakoš, 58. Darida, 77. Hanousek. Rozhodčí: Adámek - Gallo, Dobrovolný. ŽK: Malý - Limberský. Hanousek. Diváci: 3258.

Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Borek (83. Podrazký), Gedeon - Pázler (65. Svatonský), Malý, Berger - Přeučil (61. Pospěch). Trenér: Kozel.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Ševinský, Procházka, Limberský (82. Fillo) - Horváth, Darida - Rajtoral, Hanousek, Ďuriš (89. Končal) - Bakoš (79. Malakjan). Trenér: Vrba.