Spartu zachránil Kadlec. Slavia remizovala v Teplicích

Red Spo
23. 8. 2009 21:00
FK Teplice - SK Slavia Praha 1:1

Praha - Se střídavými úspěchy si vedli čeští zástupci v pohárové Evropě v pátem kole fotbalové Gambrinus ligy.

Liberec doma oslalvoval jednoznačnou výhru nad Českými Budějovicemi 3:0, Slavia se s Teplicemi rozešla smírně 1:1 a Olomouc veze porážku z Příbrami 1:2.

Ve večerní dohrávce pak porazila Sparta Mladou Boleslav těsně 1:0. Minimálně do pondělí se tak v čele Gambrinus ligy udrží  fotbalisté Jablonce.

Kadlec spasitelem

Sparťané si přivezli z Mariboru po výhře nad tamním NK velkou pohodu a jejich euforie ještě vzroste po výhře nad dosavadním lídrem Gambrinus ligy z Mladé Boleslavi.

Utkání rozhodl v poslední minutě mladý útočník Václav Kadlec po necelých dvaceti minutách pobytu na hřišti.

Jeho trefa přišla pár desítek sekund poté, co se málem radovala z rozhodujícího úderu Boleslav.

Kulič při svém návratu na Letnou přiťukl na hranici šestnáctky Chramostovi, který tváří v tvář Blažkovi neuspěl. Vzápětí ale uspěl na druhé straně Kadlec. Zpracoval si a technickou ranou jej poslal pod padajícího Vorla.

Dlouho bezgólové utkání mělo rázem vítěze.

Trenér Chovanec trochu promíchal sestavou oproti vítěznému duelu v Mariboru. Do středu zálohy se dostali Kalouda s Kovbou a Wilfrieda tentokrát v útoku doplnil Rus Prudnikov.  Do branky se vrátil Jaromír Blažek.

V útočné vedeném utkání měla mírně navrch Sparta. Z první půle vyčnívala akce Kaloudy, po níž nastřelil Prudnikov jen Vorla.

Krátce po přestávce se pak blýskl parádním sólem Kulič, jehož střela jen těsně minula branku.

Když neproměnili své šance Žofčák, Kadlec a Wilfried, zdálo se, že zápas skončí bez gólů. Pak ale přišela Kadlecova trefa.

Aktivní Slavia remizovala

Slávisté přesvědčivou výhrou nad Bělehradem dali vzpomenout na mistrovskou sezonu a formu chtěli potvrdit i v Teplicích, které smutnily po porážce s Tel Avivem.

Trenér Karel Jarolím poslal do utkání opět útočnou dvojici Šenkeřík, Hloušek, ale byli to hosté, kteří se ve svižně hrané první půli trefili jako první. A to po parádní kombinační akci.

Zápas jsme sledovali online

Vondrášek přiklepl patičkou do běhu Vachouškovi, který si počkal a našel před brankou pohybu překonal Hanuše.

Čtěte dále: Bouře, tma, ale Slovácko vyhrálo. Bohemians na dně

Slávisté se po inkasovaném gólu ujali aktivity.  Šanci na srovnání zahodil před přestávkou Jaroslav Černý, ale hned po pár sekundách si trochu kuriozní trefou spravil chuť.

Po průniku do pokutového území centroval před branku. Jeho nepovedený centr ale skončil v brance překvapeného Grigara.

Druhá půle co do kvality za první zaostala a skóre už se také na Stínadlech neměnilo.

Liberec zničil Budějovice

Špatný start sezony fotbalisté Liberce zřejmě definitivně zažehnali. Po vítězství v Plzni a v Evropské lize v Bukurešti si v pohodě poradili na domácím hřišti s Českými Budějovicemi, když zvítězili 3:0.

Svěřenci trenéra Škorpila navázali na čtvrteční výkon v evropském poháru, na hřišti dominovali a už po první půli vedli 3:0, zatímco soupeře pustili do jediné vážnější šance.

První branka padla trochu se štěstím po dvanácti minutách hry. Po Nezmarově neúspěšném zakončení  přeloboval Lukáš Vácha nepovedenou ranou o zem brankáře Kučeru.

Na 2:0 zvýšil po přečíslení přízemní ranou Bořek Dočkal.  A v závěru první půle poslal Dočkalův rohový kop hlavou do brány Jan Nezmar.

Ve druhé půli si domácí vítězství v pohodě uhlídali.

Příbram otočila zápas s Olomoucí

Fotbalisté Olomouce si chtěli spravit chuť po výprasku ze hřiště Evertonu, ale po porážce 1:2 odjíždějí z Příbrami se zklamáním.

Na prořídlém stadionu U Litavky diváci neviděli v první půli jedinou kloudnou šanci. Obě mužstva sázela spíše na jistotu vzadu.

To se změnilo hned po přestávce, kdy šli hosté do vedení. Z rohového kopu zamířil hlavou přesně Dreksa a Olomouc vedla 1:0.

Domácí přečkali následnou šanci Hubníka a pak i oni začali být aktivnější.  A gólu se dočkali v 66. minutě. Lukáš Pleško napřáhl zhruba z osmnácti metrů a parádní střelou do šibenice nedal Drobiszovi šanci.

A za dalších šest minut už se domácí dostali do vedení. Šmejkal si narazil s Pleškem a následně vystřelil přízemní střelu přesně k tyči olomoucké brány. Drobisz byl opět bez šance.

Svěřenci trenéra Psotky si mohli odvézt alespoň bod, jenže Štěpán v obrovské šanci selhal.

Jablonec nezaváhal ani v Kladně

Skvěle zatím vychází začátek sezony Jablonci. A Severočeši potvrdili svoji pohodu výhrou na hřišti předposledního Kladna 2:1.

Nemusela je tak mrzet ani neuvěřitelná organizační chyba. Hosté totiž zapomněli registrační karty hráčů Lafaty,Hubera a Haurdiče, kteří tak nemohli nastoupit.

Domácí sázeli na rychlé brejky, z nichž také přišla v první půli jejich jediná šance, kterou však Klinka neproměnil. Naopak do přestávky se radovali hosté poté, co Jaroslav Šilhan zcela osamocen na malém vápně napálil míč po rohovém kopu pod břevno vlastní branky.

Po přestávce pak navýšil vedení ex-kladenský obránce Pavel Drsek, který potrestal nedorozumění  kladenských obránců Bartoše a Procházky.

Kladenští  však dokázali zápas ještě zdramatizovat.  Po několika nevyužitých šancích se po rychlém brejku trefil Pavel Bartoš. Domácí dokonce sahali po vyrovnání, ale ani jednu příležitost už nezužitkovali.

Plzeň porazila Bohemians 1905

Fotbalisté Bohemians 1905 dál čekají na první výhru. V neděli doma prohráli s ambiciozní Plzní 0:1.

Západočeši tak vybojovali druhou výhru v sezoně o níž rozhodl po půlhodině odchovanec Bohemky David Střihavka.

Limberský se dostal až k brankové čáre, odkud poslal na útočníka do malého vápna přihrávku a Střihavka uklidil míč do odkryté branky.

Brankáž Sňozík následně vychytal hostujícího Horvátha.

Největší šanci na srovnání měl před přestávkou Hartig, který osamocen v pokutovém území netrefil hlavou branku. Jediným úspěšným střelcem Boheimans 1905 tak  v této sezoně zůstává  Jan Štohanzl.

FK Teplice - SK Slavia Praha 1:1 (1:1)
17. Stožický - 41. J. Černý. Rozhodčí: Jech - Filípek, Teuber. ŽK: Hesek, Ljevakovič - Janda, Čelůstka, Vasiljevič. Diváci: 10.690.
Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Merzič - Mareš, Vachoušek (61. Doležal), Ljevakovič, Stožický (80. Gašparík) - Vondrášek, Hesek (86. Mahmutovič). Trenér: Plíšek.
Slavia: Hanuš - Čelůstka, Suchý, Vomáčka, Hubáček - Belaid, Ragued (46. Janda), Volešák (84. Krajčík), J. Černý - Hloušek, Šenkeřík (72. Vasiljevič). Trenér: Jarolím.

1. FK Příbram - SK Sigma Olomouc 2:1 (0:0)
66. Pleško, 71. Šmejkal - 49. Dreksa. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Novák. ŽK: Müller, Rodrigues - Hubník, Rossi, Dreksa, Onofrej. Diváci: 2386.
Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Rodrigues, Šmejkal (76. Pilík) - Cafú (57. Schneider) - Huňa. Trenér: Marko.
Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Komárek, Onofrej - Kaščák, Otepka - Ordoš - Janotka, Petr (79. Štěpán), Hubník (60. Šultes). Trenér: Psotka.

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 3:0 (3:0)
11. Vácha, 31. Dočkal, 38. Nezmar. Rozhodčí: Franěk - Slavík, Čecháček. ŽK: Vulin - Homoláč. Diváci: 4935.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Vulin - Vácha, Liška, Gecov, Dočkal (82. Martan) - Nezmar (67. Bosančič), Blažek (55. Kerič). Trenér: Škorpil.
České Budějovice: Kučera - Riegel, Žižka, Hunal (60. Leština), Jarabica - Hudson, Homoláč (46. Everson), Benát, Šíma - Meszároš, Ondrášek (46. Mezlík). Trenér: Tobiáš.

SK Kladno - FK Baumit Jablonec 1:2 (0:1)
75. Bartoš - 37. Šilhan vlastní, 64. Drsek. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, T. Kovařík. ŽK: Hajník - J. Kovařík, Vošahlík. Diváci: 2126.
Kladno: R. Pavlík - Bartoš, Beneš (11. Gross), Procházka, Mráz - Broschinský (46. Cigánek), Strnad, Szabo, Hajník - Klinka, Šilhan. Trenér: Hřídel.
Jablonec: Špit - Farkaš, Zábojník, Drsek, Krejčí - Jablonský, Eliáš, P. Pavlík, J. Kovařík (88. Kocourek) - Vukovič, Vošahlík. Trenér: Komňacký.

Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka:
29. Střihavka. Rozhodčí: Adam - Košec, Pospíšil. ŽK: Pávek, Bartek, Štohanzl - Limberský, Bystroň, Petržela. Diváci: 6729.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Štohanzl, Pávek (46. Róth), Hrdlička, Bartek (74. Ibragimov) - Hartig, Kaufman (36. Škoda). Trenér: Hoftych.
Plzeň: Daněk - Limberský (82. Rajtoral), Hájovský, Bystroň, Lecjaks - Petržela, Horváth, Rýdel, Jiráček (74. Rezek) - Bakoš, Střihavka (88. Navrátil). Trenér: Vrba.

Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka:
90. Kadlec. Rozhodčí: R. Hrubeš - Hojsík, Pelikán. ŽK: Vacek, Prudnikov - Kúdela, Mendy, Rajnoch. Diváci: 12.489.
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Hubník, Pamič - Kalouda (59. Žofčák), Kovba, Vacek (89. Kucka), Zeman - Wilfried, Prudnikov (74. Kadlec). Trenér: Chovanec.
Mladá Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Procházka (90+1. Lemessa), Sylvestre, Mendy, Poláček (61. Chramosta) - Pecka (78. Táborský), Kulič. Trenér: Uhrin.