Spása v nastavení. Jablonec urval těsnou výhru

Jablonec v úvodním zápase 3. předkola Evropské ligy porazil Strömsgodset 2:1.
Jablonec si do odvety veze vítězství 2:1
Jablonec si do odvety veze vítězství 2:1 | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Jablonce slaví úspěšný vstup do bojů o postup do Evropské ligy, když si do odvety 3. předkola proti norskému Strömsgodsetu odvážejí jednobrankový náskok.

Severočeši totiž v úvodním utkání vyhráli 2:1, když o jejich vítězství rozhodl v nastaveném čase Jan Vošahlík.

Skvělý úvod Jablonce

Jablonec vstoupil do zápasu skvěle. Trenér Roman Skuhravý naordinoval svým svěřencům útočnou taktiku, díky níž se český celek hned v úvodu nastěhoval před soupeřovu bránu.

Už ve 3. minutě pálil po centru ze strany Vaněk, jenže jeho rána z první se pod břevno nevešla. Nebezpečná byla také hlavička Pitáka, ale skóre se měnilo až v 17. minutě.

To velký tlak přetavil v zasloužené vedení Piták, jenž proměnil pokutový kop za faul na Hubníka.

Soupeři věnovali aktivitu i gól

Jablonečtí i nadále diktovali tempo hry, ale jejich převaha skončila s odbitím 30. minuty. Domácí přenechali Strömsgodsetu aktivitu a trestem byl vyrovnávací gól Beneše, který si do vlastní brány srazil centr Kamary. A to ještě mohl Storflor záhy dokonat obrat.

Po změně stran sice jako první opět zahrozili Severočeši, když na gólmana Larsena postupoval z boku Vaněk, ale po této nevyužité šanci byli opět nebezpečnější hosté.

V 65. minutě měl díky zaváhání zadních řad Jablonce a brankáře Špita na hlavě gól Kamara, ale i on zblízka selhal.

Závěrečný nápor přinesl ovoce

Až s blížícím se koncem si domácí opět vypracovali větší tlak. Odstartoval jej v 64. minutě Jablonský, když technickým obloučkem trefil břevno.

Jablonec se zkoušel prosadit všelijak. Štěstí zkoušel výpady do vápna, centry i střelami ze střední vzdálenosti. Nic však nevycházelo.

Teprve v první minutě nastavení protrhl trápení v koncovce po kontru a centru Kopice Vošahlík.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy:

Baumit Jablonec - Strömsgodset IF 2:1 (1:1)
Branky: 17. Piták z pen., 90.+1 Vošahlík - 39. vlastní Beneš. Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Christu (všichni Kypr). ŽK: Vaněk - Kovács. Diváci: 4285.

Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Čížek (60. Kopic), Vaněk (83. Kubista), Piták (59. Vošahlík), Jablonský - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Strömsgodset: Larsen - Vilsvik, Horn, Madsen, Nuhu (46. Hamúd) - Ibrahim, Johansen, Boateng (72. Brenne) - Storflor (77. Wikheim), Kovács, Kamara. Trenér: Deila.