reklama

Spekulace o korupci neřešíme, tvrdí fotbalisté Budějovic

Archivní foto z utkání Českých Budějovic na Spartě Archivní foto z utkání Českých Budějovic na Spartě autor: CPA - Eduard Erben
Fotbalisté Českých Budějovic nijak neřeší spekulace některých médií, podle kterých by v nynější aféře s údajným ovlivňováním výsledků mohl figurovat jarní zápas Dynama na hřišti Plzně.

Příbram - Fotbalisté Českých Budějovic nijak neřeší spekulace některých médií, podle kterých by v nynější aféře s údajným ovlivňováním výsledků v profesionálních soutěžích mohl figurovat jarní zápas Dynama na hřišti Plzně. Jihočeši o ničem takovém nevědí a soustředí se pouze na výkony na hřišti.

"Na nás to nedoléhá, protože to jde absolutně mimo nás. Vůbec jsme tyhle mediální spekulace neřešili. Jsou to dohady novinářů, myslím, že nikdo zatím neví, o co jde," řekl po sobotním utkání v Příbrami českobudějovický kapitán Roman Lengyel.

Podle deníku Insider je možné, že sparťanský majitel Daniel Křetínský předal v úterý předsedovi Fotbalové asociace ČR Miroslavu Peltovi tajné informace, týkající se jarního duelu v Plzni. Jihočeši tam prohráli vysoko 0:4, přičemž dvě branky domácích byly neregulérní. Insider tvrdí, že za vším mohly být sázky na vyšší počet gólů.

Výkon to neovlivňuje

Jihočeši se prý těmto spekulacím spíše zasmáli. "Asi nám to přidalo, když jsme udělali první body venku a předvedli v druhé půli docela dobrý výkon," žertoval po remíze 1:1 v Příbrami Lengyel. "Vážně jsme to nijak neřešili, nijak nás to neovlivnilo," dodal.

Ani záložník Ivo Táborský v kabině necítil po svém pátečním příchodu z Mladé Boleslavi žádné napětí. "Já jsem si to jen přečetl, nikdo z kluků ani z klubu do toho nevidí. Hráčů se to určitě týkat nebude. Já to ani nechci vědět, nechci o tom přemýšlet. Já jsem tu od toho, abych hrál na hřišti, a zbytek ať si každý dělá, co chce," prohlásil Táborský.

reklama