reklama

Spekulace sílí. Krejčí prý byl odvolán, Plzeň má přivést Trpišovského

Jindřich Trpišovský. Jindřich Trpišovský. autor: Milan Kammermayer
Ve fotbalových kuloárech sílí spekulace o třaskavé trenérské rošádě. Mistr ligy z Plzně usilovně shání trenéra, který by nahradil odcházejícího Karla Krejčího.

Praha - Ve fotbalových kuloárech sílí spekulace o třaskavé trenérské rošádě. Mistr ligy z Plzně usilovně shání trenéra, který by nahradil odcházejícího Karla Krejčího. Ten ve čtvrtek v oficiální tiskové zprávě oznámil, že se chce více věnovat práci u českého národního týmu.

Zdroj blízký vedení západočeského klubu ovšem serveru Aktuálně.cz prozradil, že Krejčí neodešel zcela dobrovolně. Majitel Plzně Tomáš Paclík údajně už v průběhu úspěšného podzimu nebyl zcela spokojen s prací trenérského týmu. A vysnil si nástupce, jenž by měl v létě vybudovat tým schopný postoupit do základní skupiny Ligy mistrů.

Podle všeho se jím má stát Jindřich Trpišovský. Muž, který do Synot ligy vletěl minulé léto a s podceňovaným Libercem předvedl statečný boj o postup v základní skupině Evropské ligy. Čtyřicetiletý kouč se navíc na jaře brilantně vyrovnal s odchody reprezentantů Josefa Šurala a Davida Pavelky, Slovan dovedl k třetímu místu a vybojoval znovu evropské poháry.

Všemu nahrává skutečnost, že klub zpod Ještědu svolal na páteční poledne mimořádnou tiskovou konferenci. Zdá se, že dny Trpišovského ve Slovanu jsou sečteny. Tím spíš, že trenérská osobnost v závěru sezony opět nebyla příliš spokojená s klubovou politikou, po odchodech hráčů hostujících ze Sparty či přestupu útočníka Marka Bakoše právě do Plzně bylo jasné, že se v létě bude v Liberci opět budovat nový tým.

Jednání však údajně na severu Čech probíhala až do noci a Slovan se snažil kouče udržet. Jak celá záležitost dopadla, se fotbaloví fanoušci dozví kolem poledne.

reklama