reklama

Špionáž! V sídle Peltovy asociace odhalili tajnou kameru

Policisté zasahují na Strahově. Dnes se totiž krom disciplinárního řízení řešilo i objevené nahrávací zařízení. Policisté zasahují na Strahově. Dnes se totiž krom disciplinárního řízení řešilo i objevené nahrávací zařízení. autor: CPA Eduard Erben
V sídle Fotbalové asociace ČR byla objevena tajná kamera. Policie si ji odvezla na další expertizu

Praha - Tajná kamera snímala vstupní prostor na sekretariátu Fotbalové asociace ČR v Praze na Strahově.

Případ už zkoumá policie, její technici si pro kameru přijeli a odvezli si zařízení k další expertize.

"Důkazní prostředky byly zajištěny, zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizích práv," řekla pro Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Hana Jeřábková.

Kdo kameru do sídla Peltovy asociace nasadil, není samozřejmě zatím známo.

Kamera v krabici pro sirénu

"Ano, mohu potvrdit, že jsme tady takovou kameru objevili," přiznal na dotaz Aktuálně.cz Martin Synecký, bezpečností manažer FAČR.

Kameru objevili pracovníci sekretariátu už v úterý. "Ale já jsem byl na výjezdu v Bulharsku a na Maltě, takže s tím čekali na mě. Nikdo totiž přesně nevěděl, jestli to zařízení není součástí našeho bezpečnostního systému," vysvětluje Synecký.

"Já jsem si původně myslel, jestli to není nějaká legrace, ale když jsem si přístroj prohlédl a našel funkční kameru s funkční kartou plnou záznamu, uvědomil jsem ihned policii," říká Synecký.

Maličká kamera byla skryta v krabici pro bezpečnostní sirénu, a ta zase byla připevněna ke vstupním dveřím, kterými se na sekretariát vchází ze stadionku Přátelství.

Jak kameru našli? Jednoduše, spadla

Snímala tak celý vstupní prostor a recepci. Ten, kdo měl k dispozici záznam z kamery, věděl, kdo na svaz přišel hlavním vchodem.

Ale pozor, mohla mít i zcela jiný účel. "Kamera byla namířena na krabičku, do které pracovníci sekretariátu ťukají bezpečnostní kódy," naznačuje Synecký, že kameru mohli na Strahově umístit zloději.

"Každopádně jsme všechny bezpečnostní kódy okamžitě změnili," dodává bezpečnostní manažer Synecký.

Zdroj deníku Aktuálně.cz, který si přál zůstat v anonymitě, také prozradil, jak pracovníci fotbalové asociace tajnou kameru objevili.

"Ta krabice, ve které byla kamera umístěna, prostě spadla," pousmál se zdroj. A tak ji pracovníci sekretariátu našli v úterý na zemi. A čekalo se na bezpečnostního manažera, který dorazil a situaci vyhodnotil až dnes. A hned volal policii.

"Krátce po 13.30 jsme dostali oznámení o nálezu předmětu připomínajícího kameru, na místo vyrazila výjezdní skupina, která podezřelý předmět zajistila," říká Hana Jeřábková, mluvčí policie. Podle ní budou vyšetřovatelé teprve zkoumat, jak celé zařízení fungovalo. Nechtěla potvrdit, zda se jednalo opravdu o kameru.

Místopředseda Svoboda: To je smutné

"Byla tu dvě policejní auta, teď už jedno odjelo, část kriminalistů ještě pracuje nahoře na sekretariátu," hlásil po 15. hodině přímo z "místa činu" Eduard Erben, fotoreportér Aktuálně.cz, který zavítal na Strahov kvůli fotoreportáži z dění kolem disciplinární komise. Ta si na dnešek pozvala fotbalisty vyšetřované v rámci sázkařské aféry. Mimochodem, nikdo z nich nedorazil...

"Tajná kamera na sekretariátu FAČR? Tak slyším to teď od vás poprvé.... Co k tomu říct... Jestli někdo takové praktiky v souvislosti s fotbalem používá, tak je to pochopitelně smutné," reaguje Dušan Svoboda, jeden z místopředsedů fotbalové asociace.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama