reklama

Spokojený italský kouč Prandelli: Nevzdali jsme to!

Trenér Cesare Prandelli (vpravo) svéráznému Mario Balotellimu věří. Trenér Cesare Prandelli (vpravo) svéráznému Mario Balotellimu věří. autor: Reuters
Italský kouč Cesare Prandelli byl po přípravném zápase s Brazílií nadšený z toho, jak jeho mužstvo dokázalo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a vybojovat s hostitelem světového šampionátu remízu 2:2.

Ženeva - Italský kouč Cesare Prandelli byl po přípravném zápase s Brazílií nadšený z toho, jak jeho mužstvo dokázalo dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a vybojovat s hostitelem světového šampionátu remízu 2:2.

Soupeř české reprezentace v kvalifikační skupině o postup na MS má podle svého kouče velký potenciál.

První půlhodina byla tragická

"Odehráli jsme skvělý zápas. Dostali jsme po třiceti minutách hry dvě branky a vypadalo to, že je s námi konec. Místo toho jsme se dokázali do zápasu vrátit a předvedli jsme několik zajímavých věcí," uvedl na tiskové konferenci po čtvrtečním šlágru Prandelli.

Italům se v Ženevě gólově povedl úvod druhého poločasu, kdy během tří minut skórovali Daniele de Rossi a Mario Balotelli. "Jsem přesvědčený, že máme silný tým se skvělým potenciálem. I za stavu 0:2 jsme udrželi hlavy nahoře. Naši mladí hráči zachovali klid," řekl italský trenér.

Polepšený Balotelli

Ocenil výkon kontroverzního útočníka Balotelliho, který v 57. minutě vyrovnal povedenou střelou do horního růžku. "Mario dal krásný a dostal se do několika šancí. Hrál týmově, držel rovnováhu mezi útokem a zálohou, takže byl oporou mužstva," uvedl Prandelli.

Věří, že hráč AC Milán, jehož kariéru provázejí výstřelky na hřišti i mimo něj, může v budoucnosti naplno zúročit svůj talent.

"Má potenciál být mezi pěti nejlepšími hráči světa, ale k tomu potřebuje hrát stabilně. Chce být nejlepší, ale nesmí zapomínat, že cesta na vrchol vede přes týmovou práci," prohlásil pětapadesátiletý kouč.

Teď je na řadě Malta

Svou pozornost už soustředí na úterní zápas světové kvalifikace na půdě outsidera Malty. "Hlavní je, abychom dobili energii na úterý, protože proti Maltě jsou v sázce tři velmi důležité body," řekl Prandelli.

Jeho tým vede skupinu B po čtyřech odehraných zápasech s deseti body. Proti výběru Michala Bílka se postaví v červnu a září.

reklama