reklama

Spokojený Vaclík: Standardky? Přestali jsme je trénovat

FOTO Sparta se díky stoperům dotáhla do čela tabulky Podívejte se na fotogalerii z utkání 12. kola Gambrinus ligy mezi pražskou Spartou a Libercem. Foto: CPA - Eduard Erben
Brankář Tomáš Vaclík po utkání s Libercem, že standardní situace na trénincích už nepilují a přesto dávají góly.

Praha - Dva góly vstřelila Sparta v nedělním šlágru 12. kola Gambrinus ligy do sítě Liberce a oba po dobře kopnutých rozích. A oba dali stopeři, Jíří Jarošík a Ondřej Švejdík.

Brankář Tomáš Vaclík po zápase přiznal, že standardní situace na trénincích už nepilují.

"Od doby, co jsme standardky přestali dělat, tak z nich dáváme góly. Do konce podzimu je už asi trénovat nebudeme a doufejme, že z nich góly budou padat i dál," smál se po utkání Vaclík.

"Není to tak, že bychom je netrénovali vůbec. Ale už to není tak, že bychom stáli na hřišti a drilovali standardky pořád dokola. Každopádně se to otočilo: ze standardek jsme přestali dostávat branky a naopak se to překlopilo v náš prospěch. Pro nás to je velké plus," připomněl Vaclík, že sparťané na začátku sezony často po rohových či přímých kopech inkasovali.

"Měli jsme třetí mečbol"

Pro Letenské bylo poslední kapkou, když na konci září neuhlídali v derby se Slavií přímý kop domácích a dostali z něj jediný gól zápasu.

V další přípravě už kouč Sparty Vítězslav Lavička na pilování standardních situací tolik nelpěl.

"Je to paradoxní, ale někdy se to ve fotbale stává. Je to i tím, že v poslední době na standardní situace v tréninku nebylo tolik prostoru. Každopádně se to teď překlopilo a my ze standardek konečně těžíme," pochvaloval si Lavička.

Vaclík byl rád, že Sparta dnes odčinila minulou remízu v Jihlavě a na čele tabulky se bodově vyrovnala Jablonci a Olomouci.

"Dnes jsme měli takový třetí mečbol a konečně ho využili," připomněl Vaclík, že Sparta šanci dotáhnout špičku ligy v minulých duelech už dvakrát propásla.

"Je dobře, že jsme zpátky nahoře" 

"Být po zápasem s Libercem na prvním místě byl náš velký cíl. Je jenom dobře, že jsme se dotáhli takhle rychle zpátky, byť jsme nedávno prohráli tři zápasy za sebou," uvedl gólman Pražanů.

Vaclíkovi přitom dnes několikrát zatrnulo, když jeho tým proti Liberci s vypětím všech sil v závěru bránil těsnou výhru 2:1.

"Liberec vrhl všechno do útoku, my naopak neudrželi aktivitu z první půle. Jejich snižující gól navíc všechno zdramatizoval, i když pak už neměli nějakou vyloženou šanci," řekl Vaclík.

reklama