reklama

Srníček zůstává v kritickém stavu. Fandové Newcastlu mu pomáhají zpěvem

Pavel Srníček. Pavel Srníček. autor: ČTK
Bývalému fotbalovému reprezentantovi Pavlu Srníčkovi má pomoci k návratu k vědomí po zástavě srdce i popěvek fanoušků Newcastlu. Rodina trenéra brankářů pražské Sparty požádala fandy, aby během poločasu dnešního utkání anglické ligy s Evertonem nazpívali popěvek, který pak pustí Srníčkovi v nemocnici vedle lůžka.

Praha - Bývalého fotbalového reprezentanta Pavla Srníčka, který leží po zástavě srdce v kritickém stavu v nemocnici, dnes podpořili fanoušci jeho někdejšího klubu Newcastlu United. V poločase utkání anglické ligy s Evertonem na výzvu jeho rodiny skandovali "Pavel is a Geordie", což je přezdívka příznivců Newcastlu. Stejně se jmenuje kniha, kterou Srníček nedávno vydal.

"Poslal jsem nahrávku Pavlovu bratrovi Milanovi, který je u jeho lůžka, a přehrál mu ji. Díky," napsal po zápase Srníčkův agent Steve Wraith na twitteru.

Srníček za Newcastle mezi lety 1991-1998 odchytal 189 zápasů a v sezoně 2006/07 zde i končil kariéru. Fanoušci si ho oblíbili a výzva na jeho podporu se před dnešním zápasem rychle rozšířila.

"Ať zazní křik 52 tisíc Geordies ...Bojuj Pavle!!!" napsal na twitteru bývalý hráč Newcastlu a asistent trenéra Terry McDermott. "Bojuj, všichni se za tebe modlíme, parťáku," dodal. Výzvu "Zpívej pro Pavla" přeposlala i největší legenda Newcastlu Alan Shearer.

Sedmačtyřicetiletý Srníček v neděli zkolaboval při běhu v Bohumíně, kam přijel za rodinou. Podle Wraitha se mu na dvacet minut zastavilo srdce a po převozu do nemocnice byl bývalý brankář Ostravy, Newcastlu, Sheffieldu Wednesday, Brescie, Portsmouthu, West Hamu a Beiry Mar uveden do umělého spánku.

S probuzením se mělo začít ve středu, podle Wraitha však zůstává Srníček v kritickém stavu. "Je nadále v umělém spánku na přístrojích. Za poslední dva dny se jeho stav nezměnil, až se tak stane, budu informovat. Čeká se do pondělí, než bude možné pokračovat v dalších testech," uvedl dnes Wraith na facebooku.

reklama