reklama

Štajner v Boleslavi nehraje. Konec kariéry? Ještě ne, říká

Jiří Štajner v dresu Mladé Boleslavi. Jiří Štajner v dresu Mladé Boleslavi. autor: ČTK
Před rokem válel v dresu libereckého Slovanu a čile se spekulovalo o jeho přestupu do pražské Sparty. Nyní ofenzivní záložník Jiří Štajner nastupuje za Kolín ve třetí nejvyšší české soutěži.

Praha - Před rokem válel v dresu libereckého Slovanu a čile se spekulovalo o jeho přestupu do pražské Sparty. Nyní ofenzivní záložník Jiří Štajner nastupuje za Kolín ve třetí nejvyšší české soutěži.

"Nikdo mě k tomu nenutil, nedostal jsem to příkazem. Je přestávka, byl volný víkend. Za Boleslav stejně moc nehraju, tak jsem si šel kopnout," říká o svém krátkodobém působení v týmu, který plní úlohu farmy ligové Mladé Boleslavi.

O víkendu Štajner dvěma góly v závěru obou poločasů rozhodl o domácí výhře Kolína nad Královým Dvorem 2:1. Lídr ČFL tak díky němu udržel v čele tabulky tříbodový náskok.

Štajner: Každý chce hrát

Bývalý reprezentant, který příští úterý oslaví už osmatřicáté narozeniny, není spokojen se svým vytížením ve třetím týmu momentální tabulky Gambrinus ligy.

Zatímco ve Slovanu Liberec byl nepostradatelným hráčem a na podzim v Mladé Boleslavi rovněž nastupoval pravidelně, se zimním příchodem trenéra Karla Jarolíma na lavičku Středočechů se jeho situace dramaticky otočila směrem k horšímu.

"Samozřejmě, že z toho nemám dobrý pocit. Každý chce hrát," říká zkušený fotbalista a vytříbený technik. O příčinách jeho odstavení ze základní sestavy příliš mluvit nechce. "Trenér prostě dává šanci jiným fotbalistům," krčí rameny.

O změně dresu se rozhodne v létě

Na jaře nastoupil do ligového utkání pouze sedmkrát a nikdy neodehrál celých devadesát minut. Jeho minutová porce zní tristně: 59, 19, 36, 15, 23, 17 a 7. V ostatních zápasech vůbec nedostal šanci.

Přesto změnu dresu v letním přestupovém termínu prozatím nezvažuje. "To opravdu ještě nevím, uvidíme v létě. Každopádně v Mladé Boleslavi mám ještě rok smlouvu," říká člen Klubu ligových kanonýrů.

A ještě razantněji odmítá případný konec kariéry. "Ne ne, o tom momentálně neuvažuji vůbec, fotbal mě přád baví, končit ještě nechci."

Liberci přeje čtvrté místo

Štajner v létě odešel z Liberce za poměrně nejasných okolností a prakticky zničehonic. Dnes přiznává, že ho k překvapivému odchodu vedla liknavost libereckého vedení s nabídkou nové smlouvy.

"Myslím, že na to měli času dost. Pak přišla nabídka z Mladé Boleslavi, tak jsem podepsal tam," vzpomíná bývalý hráč Slavia, Sparty či bundesligového Hannoveru.

Na Liberec, se kterým vybojoval dva mistrovské tituly, však nezanevřel. Severočechům přeje, aby udrželi čtvrté místo a tím i účast v předkole Evropské ligy. "Doufám, že to zvládnou. Přeju jim to," dodává Štajner. Zahraje si ale evropské poháry on v dresu Mladé Boleslavi? Následující týdny a měsíce napoví.

reklama