reklama

Starosta Paříže v extázi: Beckham bude jako Eiffelovka

David Beckham. David Beckham. autor: Reuters
Příchod záložníka Davida Beckhama do Paris St. Germain udělal velkou radost pařížskému starostovi Bertrandu Delanoemu.

Paříž - Příchod záložníka Davida Beckhama do Paris St. Germain udělal velkou radost pařížskému starostovi Bertrandu Delanoemu. Podle něj se bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace zařadí mezi největší turistické atrakce francouzské metropole jako jsou Eiffelova věž a katedrála Notre-Dame.

"Je to skvělá zpráva, která ještě víc vylepšuje obraz Paříže ve světě," řekl Delanoe v rozhovoru pro rozhlasovou stanici Europe 1. "Naše město je jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací na světa a tohle mu jen pomůže. Beckham je skvělý sportovec s příznivci po celém světě," dodal.

Fotbal je hra pro pracující, pro snoby není místo

Sedmatřicetiletý Beckham do Paris St. Germain přišel po pěti letech v Los Angeles Galaxy a s francouzským klubem ve čtvrtek podepsal smlouvu na pět měsíců.

Bývalý záložník Manchesteru United, Realu Madrid a AC Milán navíc oznámil, že jeho plat půjde na charitu. Delanoe gesto ocenil s tím, že tak bude vzorem pro děti z chudinských čtvrtí. "Fotbal je hra pracující třídy, pro snoby v ní není místo. Hraje ho celý svět a zejména děti z předměstí," prohlásil.

Média: Jde jen o obchodní tah klubu

Zatímco starosta Paříže neskrýval z Beckhamova příchodu nadšení, řada francouzských médií považuje přestup spíš za obchodní tah. Podle odhadu agentury Reuters totiž vedení Paris St. Germain očekává, že jen z prodeje replik záložníkova dresu získá 17 milionů eur (asi 437 milionů korun).

Beckham je pro vedoucí celek další zvučnou posilou od příchodu katarských majitelů před dvěma lety. Klub od té doby utratil na přestupech přes 200 milionů eur a přivedl švédskou hvězdu Zlatana Ibrahimovice, argentinské reprezentanty Javiera Pastoreho s Ezequielem Lavezzim a dvojici brazilských obránců Thiago Silva a Alex. K týmu navíc přišel dlouholetý trenér AC Milán Carlo Ancelotti.

reklama