reklama

Šťastný Gedeon: Se Spartou jsme hráli na pokraji sil

FOTO Zmar Sparty! Nervózní hráči naháněli sudího Kovaříka Podívejte se na fotografie z utkání Synot ligy mezi Duklou a Spartou. Foto: CPA Eduard Erben
Dukla v 5. kole Synot ligy porazila Spartu 1:0.

Praha - Kapitán Dukly Patrik Gedeon přiznal, že v nedělním zápase s pražským rivalem Spartou (1:0) hráli domácí fotbalisté na pokraji svých sil. Devětatřicetiletý záložník si premiérového ligového vítězství nad úřadujícím mistrem hodně cení a za výkon pochválil celý tým.

"V koutku duše jsme si přáli, že by se nám to mohlo vydařit, i když jsme byli nohama na zemi. Výsledku si moc ceníme. Zařveme si a strašně si to užijeme, protože se to nestává často," řekl Gedeon po zápase pátého kola první ligy novinářům.

Výhra nejen ubráněná

Dukla vedla od 22. minuty po gólu Tomáše Bergera a nejtěsnější vedení už nepustila. "My jsme ten výsledek nechtěli jenom bránit. Dopředu jsme nebezpeční byli a některé šance měli. Ať je to, jak chce, je to pořád Sparta. Jsou kvalitní a není jednoduché je bránit. Hráli jsme na pokraji sil, ale proti Spartě to asi jinak nejde," uvedl středopolař.

V domácí soutěži Dukla zdolala Letenské poprvé od svého návratu mezi elitu. "Po třech letech jsme porazili Spartu v lize a ještě jsme nedostali gól. Musím smeknout před kluky, protože hráli výborně, obětavě. Celý mančaft byl skvělý," ocenil Gedeon.

Trochu nečekané ukončení série

Svěřenci Luboše Kozla ukončili osmizápasovou sérii bez ligové výhry na Julisce zrovna proti obhájci titulu. "Čekalo by se to spíš proti Ostravě nebo Brnu. Tyhle zápasy jsme nezvládli, o to jsme radši, že se nám to povedlo takhle," konstatoval trojnásobný reprezentant.

Vítězství nad Spartou si na hřišti užil po více než deseti letech. "V poháru (v minulé sezoně) jsem nehrál, to jsem dostal volno. Naposled jsem nad nimi vyhrál v roce 2001 nebo 2002. Ještě se Slavií jsme je porazili v českém poháru na Strahově," dodal Gedeon.

reklama