reklama

Šťastný Kušnír: Takový zápas jsem ještě nezažil

Ondřej Kušnír přiznal, že zápas, ve kterém měl jeden tým 90% herní převahu, a ten druhý vyhrál 3:1, ještě nezažil. Ondřej Kušnír přiznal, že zápas, ve kterém měl jeden tým 90% herní převahu, a ten druhý vyhrál 3:1, ještě nezažil. autor: Eduard Erben
Liberec v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy porazil Udine 3:1.

Praha - Nejen fanoušci se divili překvapivému vítězství Liberce nad Udine v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy. Jako ve snu se po výhře 3:1 cítili i sami hráči.

"Takový zápas jsem nikdy nezažil," neskrýval údiv obránce Ondřej Kušnír. "Devadesát procent času nás mačkali, my byli třikrát u jejich brány a dali z toho tři góly," shrnul utkání střelec třetí branky.

"Je to pro mě jeden z největších okamžiků kariéry," užíval si pozápasové euforie brankář Přemysl Kovář.

Ten zmařil několik tutovek italského celku, navíc mu hned třikrát pomohla tyč. "Několikrát jsme měli štěstí, já musím děkovat i brankovým konstrukcím, že mě třikrát zachránily," je si vědom Kovář přízně štěstěny.

"K takovým zápasům to patří," uvedl Kušnír.

Rybalkův gól do silvestrovských zpráv

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý si liboval, že úvodní předpoklad k možnému úspěchu se povedlo splnit. "Před zápasem jsem si přál uhrát výsledek, který by nám uchoval naději do odvety, abychom měli o co hrát. Nyní naděje určitě žije. Musím hráčům poděkovat za statečný výkon. Takového vítězství si moc vážíme," řekl.

S tím souhlasil i gólman Kovář. "Věděli jsme, že jenom výkon na hranici možností nám umožní hrát o dobrý výsledek. A nám se to povedlo," radoval se.

"Třeba Rybalka trefil asi životní gól, který na Silvestra možná bude obíhat celý svět," připomněl nádhernou úvodní trefu ukrajinského záložníka.

Dvojzápas teprve v poločase

Přes dvougólový náskok však Severočeši krotí přílišnou euforii. "V Liberci to ještě budeme mít těžké," ví Šilhavý.

"Jsme rádi za výsledek, protože soupeř ukázal velikou kvalitu. Jsme ale teprve v poločase, za týden máme ještě odvetu. Pořád myslím, že to je vyrovnané," upozorňuje Kušnír, který však kvůli třetí žluté kartě usedne pouze na tribunu.

"Škoda, že nemůžu hrát. Štve mě, že o takový zápas přijdu," mrzí jej.

reklama