Statečné Plzni překvapení uniklo. Rozhodla jediná chyba

FOTO Žádná nakládačka. Tentokrát se tleskalo i Plzni
Na rozdíl od "nakládačky" v Bavorsku, tentokrát Plzeň pokořil jediný gól Maria Mandžukiče.
Západočeši potrápili nejlepší tým současnosti mnohem více než před dvěma týdny, kdy podlehli v Německu 0:5,...
... výkon na hranici možností, přesto na první body do tabulky skupiny D nestačil.
Zápas rozhodl v 65. minutě střídající Mario Mandžukič. Chorvatský kanonýr byl na trávníku šest minut,...
5. 11. 2013 22:39
Fotbalisté Plzně prohráli ve 4. kole základní skupiny Ligy mistrů s Bayernem 0:1 a jsou stále bez bodu.

Praha - Statečný a odvážný. Tato charakteristika plzeňského výkonu proti Bayernu Mnichov v Lize mistrů může Viktorii těšit asi stejně jako je mrzí těsná porážka 0:1 v domácí odvetě.

Přes drtivý nástup Bayernu rozhodla jediná trefa hlavou Maria Mandžukiče, který v 65. minutě využil nedostatečného pokrytí plzeňské obrany.

Plzeň se totiž i přes tlak německého velkoklubu postupně osmělovala ke stále nebezpečnějším výpadům a několikrát scházely ke skórování jen decimetry.

Kýžený gól do sítě hostů však nepadl, a tak Západočeši nadále zůstávají v letošní Lize mistrů bez bodu. Mnichovští si naopak zajistili postup ze skupiny.

"Předvedli úplně jiný výkon než v Mnichově. Celá ofenziva se snažila. Naši hráči byli mnohem aktivnější a důraznější než v Německu. Škoda, že jsme neměli v závěru štěstí získat senzační bod," hodnotil utkání v rozhovoru pro Primu Cool trenér Západočechů Pavel Vrba.

Viktoriáni se tentokrát nebáli

Plzeň vstoupila oproti prvnímu zápasu s Bayernem na hřiště bez bázně a brzy Ďuriš vyslal na branku soupeře první střelu, která ale byla hodně slabá.

Na druhé straně už byl Müllerův pokus nebezpečnější, ale Kozáčik s přehledem zakročil. Domácí se poté dostali pod mírný tlak při kterém Schweinsteiger pohotovým zakončením trefil tyč.

Viktoriáni se po tomto šoku opět trochu oklepali a před Neuerem zahrozil z otočky agilní Tecl. Trefil ovšem jen clonícího Alabu. Bayern sice dál držel míč, ale se všemi náznaky si plzeňská obrana ve spolupráci s Kozáčikem poradila.

V 36. minutě byli Západočeši dokonce na dosah gólu. Po centru Horvátha ovšem Kolář hlavičkoval nad.

Teclovi chyběly centimetry k vyrovnání

Po přestávce bylo skóre dál bez branek, ale Mnichov začal mnohem aktivněji než první půli. V obrovské šanci se nejprve objevil Götze, ale míč mířící k tyčí vykopl Čišovský, po něm ztroskotal na perfektním Kozáčikovi Ribéry.

V 65. minutě už se skóre měnilo. Lahm našel čerstvého Mandžukiče a ten nikým nehlídaný hlavou překonal slovenského brankáře.

Plzeň to poté nezabalila a chybělo jen málo, aby vyrovnala. Horváth rozjel akci na jejímž konci Petržela přihrával Teclovi do jasné šance. Hrotovému útočníkovi nevyšel krok a na balón nedosáhl.

Hned na to opět zazářil Kozáčik, který i za asistence obránců zneškodnil velkou příležitost Götzeho. Domácí ještě v posledních minutách zkoušeli Bayern potrápit, stav 1:0 pro hosty ale vydržel až do konečného hvizdu.

4. kolo fotbalové Ligy mistrů - skupina D:

Viktoria Plzeň - Bayern Mnichov 0:1 (0:0)

Branka: 65. Mandžukič. Rozhodčí: Lahoz - Devis, Rodriguez (všichni Šp.). ŽK: Hubník, Kolář, Horváth (všichni Plzeň). Diváci: 11.360.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Čišovský, Hubník (75. Řezník) - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář, Ďuriš (84. Pospíšil) - Tecl (87. Bakoš). Trenér: Vrba.

Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Contento, Alaba - Lahm - Götze (87. Weiser), Schweinsteiger (59. Martínez), Kroos, Ribéry - Müller (59. Mandžukič). Trenér: Guardiola.

1. Bayern Mnichov 4 4 0 0 12:1 12
2. Manchester City 4 3 0 1 11:6 9
3. CSKA Moskva 4 1 0 3 6:12 3
4. Viktoria Plzeň 4 0 0 4 2:12 0