reklama

Limberský se vězení za opileckou havárii vyhne. Uhradil škody a nesmí rok řídit

Trestní stíhání v případu Davida Limberského bylo zastaveno. Trestní stíhání v případu Davida Limberského bylo zastaveno. autor: Milan Kammermayer
Kauza fotbalového obránce Davida Limberského, který v září pod vlivem alkoholu boural se svým luxusním autem značky Bentley, je u konce. Státní zástupce před koncem roku zastavil trestní stíhání. Limberský se zavázal, že nebude rok řídit. Zkušební dobu mu žalobce stanovil na čtyři roky. Pokud by se fotbalista během ní znovu provinil, případ by soud otevřel a mohl udělit trest.

Praha - Případ dopravní nehody obránce fotbalové reprezentace a Viktorie Plzeň Davida Limberského je u konce. Státní zástupce z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 fotbalistovi před koncem roku 2015 podmínečně zastavil trestní stíhání.

Limberský se podle informací deníku Aktuálně.cz zavázal, že rok nebude řídit, a zaplatil škodu, kterou způsobil loni v září na pražském Smíchově. Reprezentační obránce tehdy naboural své luxusní vozidlo značky Bentley. V krvi měl 1,24 promile alkoholu.

"Pan Limberský uhradil škodu poškozeným, kteří se připojili k trestnímu řízení, a také se zavázal, že po dobu dvanácti měsíců od nabytí právní moci uvedeného rozhodnutí nebude řídit motorová vozidla," potvrdila Aktuálně.cz náměstkyně obvodního státního zástupce pro Prahu 2 Táňa Dočekalová.

Na čtyřletou zkoušku

"Pokud by tento závazek porušil, dopustil by se přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a byl by opětovně trestně stíhán. Byla mu stanovena zkušební doba v délce čtyř let," dodala Dočekalová. Pokud by se fotbalista během této doby znovu provinil, případ by soud otevřel a mohl by udělit trest.

Podle Limberského advokáta Bronislava Šeráka žalobce vyhověl jejich návrhu. "S tím, že nebude moct řídit, je srozuměn," uvedl Šerák. Jakou škodu musel fotbalový obránce zaplatit, ale žalobci neuvedli. Podle Šeráka jde o tisíce korun. Limberský při nehodě zničil zídku a osvětlení.

"Momentálně k tomu žádné informace nemám, jsme na startu přípravy, ale jak už jsme avizovali na podzim, pro nás celá situace skončila vydanou tiskovou zprávou a dál už se k případu nebudeme vyjadřovat," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.

Zkušený obráncepo nehodě přišel v Plzni o kapitánskou pásku a také nebyl nominován do dvou reprezentačních duelů. Fotbalovou veřejnost navíc pobouřil i nevhodnou oslavou branky v Příbrami, kde pár dní po nehodě slavil gól virtuálním točením volantem.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama