reklama

Sto dní do MS. Blatter: Jižní Afrika je připravena

Prezident FIFA Sepp Blatter při návštěvě v Durbanu Prezident FIFA Sepp Blatter při návštěvě v Durbanu autor: Sport
"Není důvod k pesimismu," říká šéf FIFA

Durban - Přesně sto dní zbývá do oficiálního zahájení fotbalového mistrovství světa v Jižní Africe. A hostitelská země, na kterou se poslední dobou upnula velká pozornost, je podle vyjádření prezidenta FIFA Seppa Blattera na pořádání plně připravena.

Světový šampionát ve fotbale zavítá poprvé v historii na africký kontinent a během příprav se ozvalo mnoho kritických hlasů, které poukazovaly na špatné financování a stavbu samotných stadionů, či vzrůstající riziko špatné bezpečnosti.

Čtěte také: Sudí mění Blatterův názor. O videu se bude jednat

Tyto obavy se navíc ještě více rozvířily během nedávného Afrického poháru národů, kdy byl v Angole napaden autobus s fotbalisty Toga a při následné střelbě zemřeli tiskový mluvčí, asistent tožského týmu a samotný řidič.

"Není důvod k pesimismu, ačkoliv stále nějaký je. To je přitom špatné, když jsou nějaké pochybnosti, nebo nedůvěra. FIFA i já jsme z toho někdy zklamaní," uvedl na stránkách BBC Blatter.

Přípravy na MS vrcholí. Jižní Afrika už představila stadiony Přípravy na MS vrcholí. Jižní Afrika už představila stadiony Prohlédněte zde

Prezident Mezinárodní fotbalové federace navštívil během posledních deseti všechny stadiony, které budou turnaj hostit. Všechny arény již mají být hotové, jen ve dvou případech se ještě dolaďují drobné nedostatky.

Upraveny mají být už i letiště v Johannesburgu, Kapském Městě a Bloemfonteinu. Plánuje se otevřít také nové letiště v Durbanu, a to 1. května. Jihoafrická země pak také z hlediska bezpečnostni najala a vycvičila dalších 41 000 policistů.


reklama