Slavia - Dukla opět 0:0. Fanoušci Slavie chtějí Radovu hlavu

Fanoušci Slavie nebyli po zápase s Duklou (0:0) spokojení s výkonem týmu a požadují odchod trenéra Petra Rady.
Diváci viděli v Edenu jen několik vážných šancí, ale se všemi si brankáři poradili. Jako v tomto případě slávista Kamil Čontofalský...
...či brankář Dukly Filip Rada.
Slávista Ondřej Petrák (uprostřed) v presu Vojtěcha Přeučila (7) a Luboše Kaloudy (27).
Karol Kisel se v pátek večer radosti ze sedmé branky v sezoně nedočkal.
5. 4. 2013 23:30
Fotbalisté Příbrami v záchranářském souboji v rámci 22. kola Gambrinus ligy porazili Dynamo České Budějovice 1:0.

České Budějovice/Praha - Fotbalisté Slavie remizovali ve 22. ligovém kole v malém pražském derby s Duklou 0:0 a bez branek tak skončil i čtvrtý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži.

Oba týmy trefily břevno, v první půli nejprve hostující Borek a po změně stran domácí Zmrhal. Slávističtí fanoušci po konečném hvizdu skandovali "Rada ven" na adresu svého trenéra Petra Rady.

Dukla potvrdila pověst remízového krále a připsala si desátý nerozhodný výsledek. V neúplné tabulce se posunula na pátou příčku, slávisté po pátém utkání bez prohry zůstali osmí.

Fotbalisté Příbrami v odpoledním záchranářském souboji vyhráli na hřišti Dynama České Budějovice 1:0.

Slavia i Dukla trefily břevno

Předešlé tři duely byly skoupé na góly i na velké šance a v podobném duchu se s výjimkou začátku nesl i dnešní souboj. Dukla v úvodu lépe kombinovala a v 16. minutě málem otevřela skóre.

Borek první střelou napálil domácího Dobrotku, míč se k němu vrátil a gólman Čontofalský jen sledoval, jak se za jeho zády otřáslo břevno.

Borkovi chyběly centimetry k tomu, aby navázal na dvě branky z předešlého kola proti Českým Budějovicím a gólově oslavil čtvrteční 27. narozeniny.

Prakticky z protiakce zahrozila také Slavia. Vošahlík zacentroval z pravé strany, k hlavičce se natlačil Kisel, ale radost ze sedmé branky v sezoně mu zkazil výborným zákrokem gólman Filip Rada, syn slávistického kouče Petra Rady.

Ten vyslyšel přání fanoušků a poslal na trávník Skácela. Slávistická hra díky němu ožila. V 72. minutě napřáhl z dálky z voleje Zmrhal a povedená rána skončila na spojnici tyče a břevna.

"Budou nadávat, i když budeme vyhrávat"

Pak vystihl Škoda špatnou malou domů, po závaru upadl na hranici vápna, ale sudí Ardeleánu faul neodpískal. Závěrečný nápor domácích už Dukla ustála.

"Pro diváka je to špatné, když góly nepadají. Čtyři remízy 0:0, to je pro fotbal škoda a málo," uvedl po zápase Rada.

Zklamaný byl po zápase z toho, že fanoušci Slavie požadují před derby se Spartou jeho odchod.

"Když jsme sedmkrát po sobě nevyhráli, chápal jsem to. Měli jsme sérii bez výhry, bylo to na místě. Ale teď jsme pětkrát neprohráli a myslím, že jsme odehráli dobrá utkání s Libercem, Boleslaví, v Olomouci i v Teplicích," zlobil se Rada.

"Je to nepříjemné, tahle situace už nejde zastavit. Bude to pokračovat, i když vyhrajeme dva zápasy. Je to nastavené tak, že diváci jsou nespokojeni. Musíme se o tom poradit s určitými lidmi. Hlavně se trošku bojím, aby to nedolehlo na nějaké mladší hráče," dodal Rada.

Příbram pod Strakou získala sedm bodů

Fotbalisté Příbrami pod vedením trenéra Františka Straky opět vyhráli na hřišti soupeře a ze tří zápasů pod Strakou získali sedm bodů.

O výhře Středočechů rozhodl gólem z penalty v 54. minutě Tomáš Pilík. Hráči Dynama se sice na sudího Drábka ihned po odpískání sporného faulu po rozehrání rohového kopu sesypali jako vosy, jeho rozhodnutí však neodvrátili.

Příbram se díky tomu posunula v tabulce na 11. místo a na sestupové pozice má už čtyřbodový náskok.

Dynamo naopak prodloužilo svou špatnou bilanci z posledních zápasů, když v osmi duelech získalo jen dva body. Z poslední příčky pak na záchranu ztrácí tři body.

Švantner: Dneska nešlo vyhrát

Oba týmy ve vyhecovaném duelu dohrály v deseti hráčích. Už ve 38. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí útočník Jakub Řezníček, v 57. minutě odešel do šaten po druhé žluté kartě i příbramský útočník Martin Šlapák.

"Těžko k tomu něco říct, z našeho pohledu je to těžké, byla tam spousta hráčů a souboje. Penaltu jsme proměnili, utkání jsme vydřeli a vybojovali tři body," popsal penaltový zákrok po zápase Straka.

"Neviděl jsem tam žádné přímé ohrožení branky, penalta byla velmi přísná. Přes maximální úsilí hráčů to utkání asi dneska nešlo vyhrát. Někdy bojujete proti jiným vlivům než jen proti těm na hřišti," doplnil jej českobudějovický trenér Pavol Švantner.

Českobudějovický odchovanec Straka popřál Dynamu, aby se v lize zachránilo. "Nic nevzdávejte, bojujte. Pořád je ve hře spousta bodů," uvedl Straka směrem k domácímu celku.

Výsledky 22. kola:

Dynamo České Budějovice - 1. FK Příbram 0:1 (0:0)

Branka: 54. T. Pilík z pen. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Řezníček, Daněk, Lengyel, Rýdel, Mchojan, Hora - Šlapák, Wágner, Hruška. ČK: 38. Řezníček - 57. Šlapák. Diváci: 3632.
Č. Budějovice: Daněk - Ježdík (68. Linhart), Lengyel, Mchojan, Machovec - Klesa (80. Táborský), Hora, Rýdel, Benát, Sandro (78. Malakjan) - Řezníček. Trenér: Švantner.
Příbram: Hruška - Jugas, Trapp, Mišůn, Pleško (60. Macháček) - T. Pilík, Tarczal, Mašán (90. Abrahám), Šlapák - Střihavka (77. Valenta), Wágner. Trenér: Straka.

Slavia Praha - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu - J. Paták, Mokrusch. ŽK: Petrák, Škoda, Dobrotka - Přeučil, Pospěch. Diváci: 5510.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Vošahlík (52. Skácel), Petrák, Zmrhal, Juhar (87. Mičola) - Kisel - Škutka (66. Škoda). Trenér: Rada.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Hašek (83. Néstor), Kalouda (76. Podrazký), Gedeon, Borek, Přeučil (89. Božič) - Pospěch. Trenér: Kozel.

1. Plzeň 21 13 5 3 37:14 44
2. Sparta 21 13 5 3 34:15 44
3. Olomouc 21 11 6 4 32:17 39
4. Jablonec 21 10 8 3 36:22 38
5. Dukla 22 7 10 5 32:27 31
6. Mladá Boleslav 21 9 4 8 23:24 31