reklama

Straka si zahraje na Pohlreicha. Bude mít svůj pořad Ano, trenére

František Straka František Straka autor: ČTK
Trenérský bouřlivák František Straka bude mít svou fotbalovou reality show nazvanou Ano, trenére.

Praha - Z kuchyně rovnou na fotbalový trávník. V průběhu podzimu vystřídá na TV Prima pořad Ano, šéfe jiná reality show Ano, trenére. Zatímco v již zavedené a oblíbené televizní show řádí Zdeněk Pohlreich a snaží se pozvednout gastronomii v českých restauracích, v úplné novince bude rozdávat moudra známý kouč František Straka a pokusí se zlepšit úroveň některých klubů v nejnižších soutěžích.

"S tím nápadem přišel producent Pavel Anděl, který mě oslovil s tím, jestli bych do toho šel, a já jsem souhlasil. Něco o tom vím, protože si v podobné pralesní soutěži občas ještě zahraju, bude to taková ukázka, jak funguje fotbal na vesnicích a v malých městech," poodhalil detaily pro Aktuálně.cz Straka.

Formát pořadu je zcela inspirovaný známějším Ano, šéfe, které v těchto týdnech vysílá už svou šestou řadu. "Je to hodně podobné, také přijedeme do klubu a snažíme se těm klukům ukázat, jak by asi měla vypadat fyzická příprava, jak psychická, aby spolu na hřišti uměli mluvit, jak by měly být složené tréninky a podobně," vysvětluje někdejší trenér Sparty, Plzně či Slavie.

Úspěšné kluby dostanou Franzův pohár

Týmy budou dostávat úkoly dlouhodobé i krátkodobé, které budou muset splnit, aby v pořadu uspěly. "Brali jsme jednak v potaz to, když hrál klub o sestup, nebo naopak o postup, aby se dokázal zlepšovat. A pak jsme jim například zadali množství hlaviček nebo nožiček, které musí udělat, nebo kolikrát musí trefit ze šestnáctky břevno tak, aby jejich posun byl měřitelný," dodává Straka.

Stejně jako Pohlreich rozdává všem úspěšným účastníkům reality show své nálepky s hvězdičkami, bude mít i Straka vlastní symbolickou odměnu. "Hraje se tam o Franzův pohár. Ten klub, který uspěje, dostane trofej, kterou jsem sám podepsal. Dávali jsme ho ovšem jen v případě, že jsme byli opravdu přesvědčení, že ten tým ukázal vnitřní sílu na hřišti i mimo něj," upozorňuje "Franz".

Fotbal na vesnici je podle něho specifický a hodně záleží na vztazích občanů, atmosféře v týmu, benevolenci starostů a dalších důležitých funkcionářů. To všechno bude Straka hodnotit.

Kontrola týmů proběhne i potají

"Chceme ukázat, že kluci na téhle úrovni hrají fotbal srdcem, někdy i na úkor vlastních rodin, že je tohle vlastně jejich druhá velká rodina. Ale že je to i o lidech, kteří fotbal dělají, ale nestojí na hřišti, tedy o těch funkcionářích. Co si budeme povídat, všichni tam jsou trenéři, všichni vědí, jak by se to mělo dělat, ale na trávníku to pak vypadá jinak," popisuje vyhlášený trenérský motivátor, co všechno se ještě pokoušel v klubech zlepšit.

Další paralela s Ano, šéfe tkví i v systému kontroly, jak se se zadanými úkoly účastníci poprali. "Přijeli jsme se za nimi podívat tajně a pak i avizovaně, aby se na nás kluci mohli nachystat, a z toho jsem pak vyhodnocoval, jestli se opravdu zlepšili."

Zdaleka ne všichni to nakonec dokázali. "Někomu se to povedlo, někomu ne. Ale snažili jsme se jim dát také cenu útěchy, zajistili jsme jim například balóny, sítě a další pomůcky k tréninku, aby měli další motivaci na sobě pracovat."

Pořad v průběhu podzimu plynule naváže na pořad Ano, šéfe, vysílat se tedy bude ve čtvrtek po půl desáté večer. "Doufám, že to také bude mít sledovanost a bude se to divákům líbit," přeje si "Franz".

reklama