Straka slaví první výhru, Teplice se udržely čele

ip
1. 10. 2007 11:55
Hrálo se 8.kolo nejvyšší české fotbalové soutěže
František Straka se dočkal na lavičce Českých Budějovic prvního vítězství.
František Straka se dočkal na lavičce Českých Budějovic prvního vítězství. | Foto: Ludvík Hradilek

České Budějovice - Branka Davida Homoláče z 87. minuty rozradostnila Františka Straku, pro kterého znamenal první vítězství na lavičce Českých Budějovic. Impulzivní trenér musel na vítězství svých svěřenců v české nejvyšší fotbalové soutěži čekat čtyři zápasy po svém návratu z rakouského angažmá.

V nedělním zápase s Mostem ovšem jihočeští fotbalisté nic jednoznačného nevymysleli. Budějovičtí sice vstoupili do zápasu lépe Radzinivičiusovou šancí z druhé minuty, přesto více iniciativy vykazovali hosté.

Zvláště záložník Da Silva připravoval domácím nepříjemné chvilky. Nejprve ho ve velké šanci ve 22. minutě vychytal Kučera, poté ve druhém poločase po jeho centru hlavičkoval Škoda do boční sítě.

V 81.minutě mohl Mostecké dostat do vedení Onyango, ovšem po nedorozumění v obraně budějovických fotbalistů napálil neuvěřitelně v gólové šanci brankáře Kučeru.

Domácí se k šancím propracovali až v posledních minutách, ovšem Hílkovu střelu v 85. minutě vyrazil brankář Svoboda na roh. Sérii rohů však nakonec Jihočeši přetavili v branku, kdy se ve skrumáži dostal k míči Homoláč a rozhodl. Most tak už poněkolikáté přišel o body v závěru utkání.

Teplice udeřily v deseti hráčích

Kýžené vítězství strhli na svou stranu v závěru utkání také fotbalisté Teplic. Soupeři z Plzně jim nadělali obrovské problémy a v úvodu utkání měli obrovské šance. Nejprve se v 6.minutě dostal k hlavičce Krbeček a později vystřelil nebezpečně Marek Jarolím. V obou případech se velmi dobře ukázal brankář domácích Slavík.

Domácí si moc šancí nevypracovali. Tu jedinou v prvním poločase nevyužil Smíšek, když hlavičkoval mimo. Ani druhý poločas moc šancí nenabídl. Až v 67.minutě se k hlavičce dostal opět Smíšek. Jeho umístěnou hlavičku však brankář Daněk vyrazil a Fenin už se k dorážce díky skvělému skluzu Halamy nedostal.

Nepříjemná chvíle přišla pro Teplické v 82.minutě. Po druhé žluté kartě musel předčasně do kabin odejít obránce Petr Lukáš. Toho chtěli hosté z Plzně využít. V 84.minutě se opřel do míče Petr Trapp a z 25 metrů označkoval břevno.

O dvě minuty později však udeřilo překvapivě na druhé straně. Domácí v deseti hráčích se zmohli na zteč plzeňské branky a Martin Klein hlavičkou do protipohybu zajistil domácím tři body.

Teplice se dotáhly opět na vedoucí Slavii na rozdíl pouhého skóre.

Brno vyhrálo na Kladně, Boleslav neměla s Bohemians problémy

Závěr utkání vyšel také Brnu, které hrálo na Kladně. Brněnští se dostali do vedení krátce před koncem první půle, když se po centru Střeštíka dostal k míči Jan Trousil a s trochou štěstí prostřelil brankáře Pavlíka.

Ve druhém poločase se však kladenští hnali za vyrovnáním. Střelu Bořka Dočkala z přímého kopu v 59.minutě ještě brankář Lejsal bravurně chytil, ovšem o 3 minuty později byl Zoubele stažen v pokutovém území a Ondřej Szabo nařízenou penaltu proměnil.
O tom, že se body dělit nebudou rozhodl v 89.minutě René Wagner po rychlém protiútoku a centru Kaloudy.

Jediná Mladá Boleslav prožívala závěr utkání bez výrazných komplikací. O jejich vítězství 2:0 nad Bohemians 1905 se postaral prvními brankami v dosavadní sezóně útočník Ivo Táborský. Nejprve v prvním poločase dorazil Kyselovu střelu a poté využil v druhém poločase jeho centr z pravé strany. Boleslavští v zápase jednoznačně dominovali a pro "klokany" je dvoubranková prohra ještě milosrdná.