reklama

Strakonický soud začal rozplétat fotbalovou korupční kauzu

Soud se sázkařskou mafií ve Strakonicích Soud se sázkařskou mafií ve Strakonicích autor: ČTK
V pondělí bylo zahájeno soudní řízení s členy takzvané "sázkařské mafie". která měla v letech 2012 a 2013 působit v českém fotbale.

Strakonice - Až šest let vězení hrozí osmi mužům, kteří podle obžaloby ovlivňovali výsledky v nižších fotbalových soutěžích. V hlavním líčení, které dnes začalo u Okresního soudu ve Strakonicích, jsou obžalováni z podplácení, nebo přijetí úplatku ve spolupachatelství.

Takzvaná sázkařská mafie podle obžaloby ovlivňovala výsledky desítek zápasů ČFL, poháru a juniorské fotbalové ligy v letech 2012 a 2013 částkami, které převyšovaly i 200.000 korun. Všechny prý řídil Slovák Marián Dirnbach. Čtení obžaloby trvalo státnímu zástupci více než 40 minut.

Online: Fotbalová sázkařská mafie stojí před soudem. "Řekl, že se to nevsadilo. Tak dostal pěstí" Online: Fotbalová sázkařská mafie stojí před soudem. "Řekl, že se to nevsadilo. Tak dostal pěstí" Čtěte zde

Obžalovaní vypovídali, že výsledek zápasu měl být podle Dirnbacha vždy stejný - v utkáních mělo po 15. minutě padnout čtyři a více gólů. Mezi obžalovanými jsou jak ti, kteří úplatky nabízeli, tak i fotbalisté, kteří je přijali.

Obžalovaný Jan Hanzal uvedl, že za zprostředkování ovlivnění zápasu přijal jednou úplatek ve výši 500 eur. "Sešli jsme se v baru s tím, že dostaneme tip na hráče, kteří by měli ovlivnit utkání Olomouce s Táborskem. Kontaktoval mě vždy Slovák jménem Marián Dirnbach. Neuvědomil jsem si, že se jedná o trestnou činnost," řekl Hanzal.

Daniel Kaplan měl na Dirnbachovu žádost kontaktovat známé hráče Roudnice. "V Roudnici se toho zalekli, takže z toho nic nebylo. Nabídka zněla na 7000 eur pro celý mančaft. Nic jsem z toho neměl, vše bylo podmíněno tím, že se na zápas dalo vsadit. Potřeboval jsem peníze, kvůli exekucím, měl jsem dluhy a takto jsem se je snažil vyřešit," uvedl Kaplan.

V této kauze již tři obžalovaní přijali formou trestního příkazu od strakonického soudu podmíněné tresty. Michala Káníka pak v srpnu pravomocně odsoudil českobudějovický krajský soud ke tříletému vězení, neboť bývalý hráč Českých Budějovic, Příbrami nebo Plzně byl už předtím stíhán za daňové podvody.

Berbr s Damkovou prohráli první soud s rozhodčími. Kordula se omlouvat nemusí Berbr s Damkovou prohráli první soud s rozhodčími. Kordula se omlouvat nemusí Čtěte zde
reklama