reklama

Straku přesvědčila víc Plzeň než Sparta. A kritizuje Shalu

Plzeňský projev byl skvělý, říká František Straka a chválí Mahmutoviče. Plzeňský projev byl skvělý, říká František Straka a chválí Mahmutoviče. autor: Tomáš Liška
Má sparťanské srdce, přesto František Straka objektivně říká, že ho v prvním kole jarní části Synot ligy více přesvědčila Plzeň.

Praha - Má sparťanské srdce, přesto František Straka objektivně říká, že ho v prvním kole jarní části Synot ligy více přesvědčila Plzeň. Viktoriáni se blýskli šestigólovou nadílkou Českým Budějovicím, výhra Sparty nad Příbramí se rodila přece jen o něco složitěji.

"Sparta se na tu výhru, která byla nakonec jasná, docela hodně nadřela. Víc se mi herně líbila Plzeň. Ale není to tak podstatné, počítá se výsledek. První kolo je zrádné a jde jen o to, aby ho favorit zvládl. Soupeři tam nemají co ztratit," podotkl někdejší reprezentační trenér.

Do hry Plzně podle Straky výtečně zapadl nový útočník číslo jedna Aidin Mahmutovič. Bosenský forvard dal branku a na další přihrál.

Mahmutovič a Kadlec za hvězdy

"Známe jeho kvalitu, ta je jednoznačná. Je to hodně otázka psychiky, hráči z Balkánu hrají nejlépe, když dostanou jasnou důvěru. Líbil se mi hodně jeho herní projev, byl neustále v pohybu, stejně jako celý tým Plzně," řekl Straka serveru Aktuálně.cz

Bývalému trenérovi Sparty se hodně líbí útočná vozba, kterou má plzeňský lodivod Miroslav Koubek momentálně k dispozici. "Mahmutovič a za ním Chramosta, Tecl, Holenda. To je velká síla dopředu."

Co se týče Letenských, ocenil Straka přínos navrátilce Václava Kadlece, který po přestávce rozhodl utkání s Příbramí dvěma góly. "Předpovídal jsem, že Venca bude velkou posilou, a to se potvrdilo. Je hladový, chce ukázat, že fotbal umí hrát. Jeho výkon byl skvělý," poznamenal "Franz".

Kadlec vystřídal těsně po obrátce albánského záložníka Herolinda Shalu. Velká posila a podle sparťanského vedení hráč evropského formátu, se příliš neprosadil. A Straka Albánce dokonce podrobil kritice.

Strakovi se nelíbila Shalova silná slova

"Shala prohlašoval, že bude ještě lepší než Hušbauer. Přišlo mi to přehnané, cizinec se musí nejprve sžít s naším fotbalem, dostat se do toho. Tady se ukázalo, že jedna věc jsou silná slova, druhá věc pak je realita. A ta byla v pondělí proti Shalovi," uvedl Straka.

Byť první zápas po zimní přestávce sedl více Plzni než Spartě, zůstávají podle něj šance na titul naprosto otevřené. "Je to padesát na padesát. Bod rozdílu, to nic není. Klíčové zápasy teprve přijdou," podotkl kouč, který zatím neodepisuje ani třetí Jablonec.

"Výhra na Slovácku má svou váhu, tam se body nebudou získávat lehce. Jablonec je pořád ve hře, je velmi dobře připraven a touží se dotáhnout na absolutní čelo. O titul mohou klidně bojovat všechny tři elitní týmy," uzavřel František Straka.

reklama