Strakův Slovan vyhrál i v deseti nad Šeriffem Tiraspol

29. 7. 2014 22:43
František Straka
František Straka | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava - Fotbalisté Slovanu Bratislava pod vedením českého trenéra Františka Straky vstoupili do 3. předkola Ligy mistrů domácí výhrou 2:1 nad Šeriffem Tiraspol.

Vítězný gól vstřelil pět minut před koncem Mészáros, přestože slovenský šampion dohrával poslední půlhodinu o deseti bez vyloučeného Lásika.

Slovan, v jehož sestavě nechyběli oba čeští hráči David Jablonský a Pavel Fořt, se ujal vedení těsně před přestávkou, kdy penaltu za ruku soupeře ve vápně proměnil bývalý hráč pražské Sparty Žofčák.

Jenže po změně stran začal mít navrch moldavský mistr. V 61. minutě fauloval ve vápně Lásik, a jelikož byl posledním obráncem, kromě penalty sudí vytáhl i červenou kartu. Pokutový kop zahrával Cadu, ale jeho střelu do středu branky gólman Perniš vystihl a míč vykopl.

Šeriff však přeci jen srovnal, když střílený centr z pravé strany propadl až na zadní tyč k Ricardinhovi. Jenže pět minut před koncem nezvládla obrana Tiraspolu dlouhý nákop na rozběhnutého Mészárose, který sklepnutím zaskočil špatně postaveného brankáře. Odveta se hraje za týden v Moldávii.

Borisov padl, bude Sparta nasazená?

Na hřišti Debrecínu naopak překvapivě prohrál 0:1 Bate Borisov, který je v koeficientu výše než pražská Sparta a případné klopýtnutí běloruského šampiona by Letenským případně otevřelo dveře mezi nasazené pro 4. předkolo Ligy mistrů.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Slovan Bratislava - Tiraspol 2:1 (1:0)

Branky: 42. Žofčák z pen., 85. Mészáros - 74. Ricardinho. ČK: 61. Lásik (Slovan).

Debrecín - BATE Borisov 1:0 (0:0)

Branka: 56. Sidibe z pen.