reklama

Stramaccioni: Václav Kadlec je v pořádku. Ale neplní to, co bych od něj čekal. Přijde další hráč

Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni. Italský trenér Sparty Andrea Stramaccioni. autor: Zlata Vostrá
Před rokem se z něj stal nejdražší hráč ligy, Václav Kadlec se vrátil na Spartu za sedmdesát milionů s tím, že bude klíčový muž velkých zápasů. Ten první, který letos Spartu čeká, ale bude sledovat jen doma u televize. Do Bělehradu k 3. zápasu předkola Ligy mistrů totiž vůbec neodletěl. "Je v pořádku. Ale neplní to, co bych od něj čekal. Tak jsem mu to i řekl," vysvětloval trenér Andrea Stramaccioni. A potvrdil příchod jedenácté posily, záložníka z Neapole.

Praha / Bělehrad - Fotbalová Sparta vyrazila na pouť fotbalovou Evropou, jejíž cíl má být základní skupina Evropské ligy. Obsazení leteckého speciálu do Bělehradu ke čtvrtečnímu třetímu předkolu ale mnohé překvapila.

Stramaccionimu se do bělehradské výpravy Sparty nevešel ani jeden z Kadleců. Zato cestoval Ben Chaim Stramaccionimu se do bělehradské výpravy Sparty nevešel ani jeden z Kadleců. Zato cestoval Ben Chaim Čtěte zde

S týmem odcestovala nejdražší letní posila Tal Ben Chaim, na palubě naopak překvapivě chyběl Václav Kadlec. A to ne ze zdravotních důvodů.

"Zdravotně je Kadlec v pořádku. Ale nedělá to, co po něm chci. A takhle jsem mu to i řekl," vysvětlil Stramaccioni na předzápasové tiskové konferenci. 

K dispozici nemá ani zraněného Tomáše Rosického

Sparta proti Crvene Zvezdě Bělehrad nastoupí ve čtvrtek ve 20:30, zápas v přímém přenosu vysílá stanice ČT Sport.

"Myslím, že nepotřebují Stramaccioniho, aby si uvědomili, jaké na tomhle stadionu může být horko. Mají zkušenosti z velkých zápasů, měli by to zvládnout. Je to další motivace, abychom byli v utkání silní a kompaktní," cituje pražského trenéra server idnes.cz.

Dúbravka křičel, Stramaccioni protahoval obličej. Tak Sparta došla k remíze s Arnhemem Dúbravka křičel, Stramaccioni protahoval obličej. Tak Sparta došla k remíze s Arnhemem Prohlédněte zde

Stramaccioni zároveň komentoval informaci, zda přivede v pořadí už jedenáctou posilu - italského záložníka Giaccheriniho z Neapole. "Abych byl upřímný, o přestup se teď nestarám a soustředím se na utkání. Ale budu rád, když se transfer podaří dotáhnout co nejdřív, ideálně do konce týdne: abych měl k dispozici kompletní tým a mohl se s ním připravovat na začátek ligy," řekl kouč.

reklama