reklama

Stramaccioni vyhrožuje odchodem z Íránu. Klub mu nepřivedl hráče, které si naporoučel

Andrea Stramaccioni Andrea Stramaccioni autor: Milan Kammermayer
Lukrativní smlouva a kupa drahých hráčů k tomu. Projekt s názvem Stramaccioni už velmi dobře znají sparťanští fanoušci, íránský klub FC Esteghlal se s ním teprve seznamuje. A podle všeho nejde vše jako na drátkách.

Když Andrea Stramaccioni nastoupil do Sparty, hned si nechal nakoupit jedenáct nových hráčů. Posily typu Biabiany, Janko, Ben Chaim nebo Mavuba vyšly na půl miliardy korun. A výsledek? Z několikaměsíčního působení italského šviháka se na Letné vzpamatovávají dodnes.

Následky po Stramaccionim nezmizely. Je to moje dědictví, ví Rosický Následky po Stramaccionim nezmizely. Je to moje dědictví, ví Rosický Čtěte zde

Nicméně jen co Stramaccionimu vypršela smlouva ve Spartě, kupodivu hned podepsal další a prý ještě o krapet honosnější: íránský klub mu podle televizní stanice Sky Sport Italia nabídl v rámci dvouleté smlouvy s opcí 1,6 milionu eur (zhruba 41 milionů korun) za sezonu.

Jenže neuběhly ani dva měsíce a třiačtyřicetiletý stratég mává výpovědí. Podle italských médií proto, že mu klub nekoupil hráče, které si vyžádal a na kterých se s vedením dohodl. 

Doposud dorazil pouze Diabaté, bývalý útočník Beneventa. Zkrachovaly naopak přestupy Pucciarelliho (Chievo) nebo Dramého (Atalanta), klub neposílí ani Hrvoje Milić, jenž už měl podepsanou smlouvu, jenže klub mu nezajistil potřebná víza a bývalý obránce Crotone se musel z Íránu pakovat.

Nedotažené transfery údajně výrazně poškodily komunikaci mezi koučem a vedením Esteghlalu. Stramaccioni si nyní vzal 48 hodin na rozmyšlenou, zda bude pokračovat dál.

reklama